1 marca – Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

1 marca w naszym kraju obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Tegoroczne święto będzie również obchodzone w naszym mieście, a głównym jego punktem będzie Marsz, który rozpocznie się ok. godziny 17.30 pod Ratuszem. W rozwinięciu newsa więcej informacji na temat tego, co wydarzy się w naszym mieście 1 oraz 3 marca.

1 MARCA, GODZ. 16:30 – ODSŁONIĘCIE TABLICY ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH NA BUDYNKU CUKROWNI GŁOGÓW
1 marca o godz. 16:30, zostanie odsłonięta tablica pamiątkowa ku ich czci – na budynku Cukrowni Głogów, gdzie mieli swoją siedzibę w naszym mieście.

1 MARCA, GODZ. 17:30 – POCZĄTEK WYSTAWY POŚWIĘCONEJ ŻOŁNIERZOM WYKLĘTYM ORAZ MARSZ
Godzinę po odsłonięciu pamiątkowej tablicy, pod Ratuszem rozpocznie się wystawa oraz Marsz ku pamięci Żołnierzy Wyklętych. Marsz jest najważniejszym wydarzeniem podczas całych obchodów, dlatego każdy kibic Chrobrego ma obowiązek stawić się pod Ratuszem!

1 MARCA, GODZ. 18:30 – MSZA ŚWIĘTA W PARAFII PW ŚW. KLEMENSA
Marsz zakończy się pod Kościołem Św. Klemensa, gdzie odbędzie się msza święta oraz poświęcenie flagi.

3 MARCA, GODZ. 16:00 – POKAZ FILMU „HISTORIA ROJA”
W sali koncertowej MCK Mayday o godzinie 16 rozpocznie się film „Historia Roja”. Po zakończeniu przewidziane jest spotkanie z reżyserem Jerzym Zalewskim.

3 MARCA, GODZ. 20:00 – PATRIOTYCZNY KONCERT TADKA
Tegoroczne obchody zakończy wieczorny koncert krakowskiego rapera, Tadka, który przedstawi kawałki ze swojej ostatniej płyty „Niewygodna Prawda”. Wstęp na koncert jest darmowy, a wydarzenie odbędzie się w MCK Mayday.


Polecamy obejrzeć w jakości HD