1 marca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca, dzień po prezentacji drużyn Chrobrego Głogów, ulicami naszego miasta przejdzie Marsz ku pamięci Żołnierzy Wyklętych. Jest to związane z obchodzonym w ten dzień Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Zapraszamy do zapoznania się z planem wydarzenia i wzięcia udziału w obchodach.

Stowarzyszenie Sympatyków Chrobrego Głogów wraz z twórcami akcji „Godzina dla Polski” zapraszają!

1 MARCA 2014 rok – w tym dniu budzi się cały PATRIOTYCZNY Głogów.

Kilka dni dzieli nas od jednych z najważniejszych Uroczystości Patriotycznych w roku. Po raz drugi Głogów wyjdzie na ulicę w MARSZU PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH. P oraz pierwszy natomiast nasz MARSZ połączony będzie z OGÓLNOPOLSKĄ KWESTĄ NA EKSHUMACJE I IDENTYFIKACJE ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH organizowaną przez FUNDACJĘ im. ZYGMUNTA SZENDZIELARZA „ŁUPASZKI”. To dla nas Zaszczyt móc uczestniczyć w tak wspaniałym przedsięwzięciu.

Kwesta prowadzona będzie przed i w czasie Marszu. Nasi Wolontariusze będą chodzili z puszkami a za każdą hojność będziemy obdarowywali wyjątkowymi vlepkami przedstawiającymi ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH, oraz kalendarze związane z „WYKLĘTYMI”!

Plan Uroczystości:

17:00 Uroczysta Msza Święta w Bożym Ciele

18:00 Marsz Pamięci – ruszamy spod Ratusza w kierunku osiedla Piastów

20:15 pokaz filmu „INKA 1946. JA JEDNA ZGINĘ” w PWSZ w Głogowie

Przed laty podziemna Armia walczyła z okupantami o Niepodległość Polski, walczyli i oddawali swe życie. Dziś, wydawało się, wolna Polska odda im za to należną cześć. A jednak starzy, zmaltretowani podczas „dyktatury proletariatu” ludzie muszą walczyć o prawdę, bez której przecież nie da się obronić niepodległości. Czy nadal pozostaną w tej walce samotni i niezrozumiani?

Uczestnictwo w MARSZU PAMIĘCI oraz wsparcie FUNDACJI działającej na rzecz przywrócenia Pamięci naszych Bohaterów to nasz PATRIOTYCZNY OBOWIĄZEK!