100 lat „Cacek”!

Dzisiejszego dnia swoje 34 urodziny obchodzi Henryk Cackowski. Wychowanek głogowskiego klubu jest jednym z niewielu, którym należy się ogromny szacunek. Zawsze charakteryzował się olbrzymią walecznością, niezłą techniką, a sam klub nigdy nie był mu obojętny, co potwierdził powrotem do niego po kilku latach rozłąki.

Często również podkreślał, że głogowska publiczność jest jedną z najlepszych przed jaką miał okazję występować. Życzymy mu w dniu jego święta przede wszystkim zdrowia, najlepszej w karierze nadchodzącej rundy oraz samych życiowych sukcesów!

W 1998r. w Gazecie Lubuskiej ukazał się wywiad z popularnym „Cackiem”, który już wtedy reprezentował barwy innego klubu. Oto jego fragment:
„Wielki sentyment do Głogowa oraz Chrobrego był i zostanie. Zawsze grałem dla kibiców, którzy byli z nami w dobrych i złych chwilach. W ogóle muszę powiedzieć, że kibice w Głogowie są najlepsi w Polsce. Przychodzą na każdy mecz, poświęcają czas, często kosztem rodziny. Śnieg czy deszcz – zawsze są z nami. Przez te wszystkie lata byli dla mnie życzliwi i tym samym starałem się im odwzajemnić. Myślę, że do tej pory tak było.”

Mimo, iż od tamtego momentu minęło sporo czasu oraz wiele się zmieniło, Henryk Cackowski przy każdej okazji udowadnia, że przywiązanie i szacunek w naszą stronę pozostał ten sam. Dziękujemy i dalej będziemy odwdzięczać się tym samym!