2010 na zdjęciach

Za cztery dni będziemy witać Nowy Rok. Pełni optymizmu i wiary, że ten nowy przyniesie wiele chwil wartych wspominania całymi latami, powracamy do tego, co wydarzyło się przez minione dwanaście miesięcy. W Chrobrym i wokół niego.

Styczeń: Radosław Kałużny powitany przy Wita Stwosza jako nowy piłkarz Chrobrego. Mówią o tym wszystkie sportowe media.

Luty: W Chrobrym gości Andrzej Szarmach.

Marzec: Prezentacja wszystkich grup MZKS-u gromadzi ponad 2000 widzów. Podczas wydarzenia debiutuje tygrysek – klubowa maskotka.
Po trzech latach wracamy na wyremontowany już stadion. W historycznym meczu Chrobry pokonuje Pogoń Oleśnica 2:1, a autorem pierwszej bramki zostaje Konrad Węglarz.
Kwiecień: 3500 widzów ogląda pojedynek Chrobrego z literującym Górnikiem Wałbrzych. Z jednej strony rekordowy, tysięczny młyn fanów MZKS-u, z drugiej też rekordowa, 750-osobowa grupa kibiców Górnika. Głogowianie gromią 4:1 i w świetnym stylu wracają do gry o 2 ligę.Maj: Chrobry mozolnie niweluje stratę do lidera. Wygrywa wszystko, ale tylko u siebie. Na koniec miesiąca wciąż brakuje sześciu punktów…
Chrobry i Stowarzyszenie Sympatyków kontynuują akcję wizyt w głogowskich szkołach.
Czerwiec: Wszystko waży się w ostatnich minutach ostatniej kolejki. Chrobry pokonuje u siebie Moto-Jelcza Oława 3:2 i w 90 minucie cieszy się z drugiej ligi. Chwilę później, w doliczonym czasie gry, w Nowej Soli pada gol z rzutu karnego dla wałbrzyszan i to oni fetują. W Głogowie wymowne milczenie.
Rezerwy awansują do czwartej ligi.
Przemysław Bożek ustępuje z funkcji prezesa.
Lipiec: W Chrobrym kolejna rewolucja. Ośmiu piłkarzy odchodzi, siedmiu przychodzi. Hitem staje się przyjście z Lecha Poznań Mateusza Machaja, kitem odejście Łukasza Filipiaka.


Sierpień: Rusza trzecia liga. Na nowo rozpalone nadzieje gasną już w pierwszej kolejce, gdy Chrobry rozgrywa swój najsłabszy w tym roku mecz, przegrywając z Polonią Świdnica 1:2.Wrzesień: Chrobry gra w kratkę. Dochodzi do konfliktu na linii kibice-piłkarze, które obie strony szybko sobie wyjaśniają.
Kibice rozpoczynają przemalowywanie Zielonego Runku. Ten szybko staje się… pomarańczowy.

Październik: Chrobry gra charytatywnie dla chorego na białaczkę Adama Kaszuby, piłkarza juniorów, i powodzian z Bogatyni. Zbiera łącznie ponad 15 000 zł.
Chrobry traci lidera, ale dopiero słowny atak trenera Janusza Kubota na jednego z działaczy powoduje reakcję zarządy – dymisję szkoleniowca. Po tym zespół wraca na właściwe tory…

Listopad: …i wygrywa mecz za meczem. Tymczasowo zastępujący Kubota Jarosław Wielgus, kończąc rundę, zostawia drużynę na pierwszym miejscu.


Grudzień: Znamy nowego trenera. Zostaje nim Ireneusz Mamrot.