21-23.09: Kibicowskie podsumowanie weekendu

Kibice Elany Toruń byli najliczniejszą grupą, która wspierała swój zespół podczas ostatniego weekendu. W sektorze gości na stadionie Rakowa pojawiło się 100 kibiców z Torunia. Oprócz tego, kibice gości obecni byli w Oławie, Kaliszu, Wałbrzychu, Kluczborku i Bytowie.

II LIGA ZACHODNIA

Chrobry Głogów – Rozwój Katowice (0)
Raków Częstochowa – Elana Toruń (160)

68 fanów Elany licznie wsparli kibice z Chorzowa i Myszkowa (ok. 75). Ponadto do Częstochowy wybrało się 12 kibiców Jezioraka Iława i 5 fanów Widzewa z Grudziądza. Przed meczem kilkudziesięcioosobowa grupa przyjezdnych wjeżdża pod kasy, na co natychmiastowo reaguje Raków. Ostatecznie w sektorze melduje się około 100 osób. W ten dzień Elana jeżdżąc po Częstochowie, zdobywa kilka fantów Rakowa.

Gospodarze wystawiają ok. 200-osobowy młyn. Na płocie w II połowie pojawia się trans odnoszący się do 70. rocznicy powstania NSZ, okraszony biało-czerwoną flagą: „Narodowe Siły Zbrojne – ścigała ich komuna, ścigało ich UB, a oni bili wroga, po lasach kryjąc się”.fot. rbfzine.pl

Moto-Jelcz Oława – Chojniczanka Chojnice (25)
Samochodowy wyjazd fanów Chojniczanki na Dolny Śląsk. Cała grupa wchodzi na sektory gospodarzy, wieszają jedną flagę. Po meczu razem z Moto-Jelczem bawią się w jednym z oławskich lokali.


fot. motojelczolawa.futbolowo.pl

Calisia Kalisz – Lech Rypin (10)
Górnik Wałbrzych – Górnik Polkowice (8)
MKS Kluczbork – Zagłębie Sosnowiec (5)

Kibice z Sosnowca odpuszczają wyjazd do Kluczborka i jadą do Bielska, gdzie razem z miejscowymi świętują 30-lecie zgody. W związku z tym w Kluczborku melduje się tylko 5 kibiców Zagłębia.

Bytovia Bytów – Gryf Wejherowo (3)
Zakaz dla przyjezdnych z powodu braku możliwości nagrywania dźwięku, co nie pozwoliło gościom wziąć udziału w meczu podwyższonego ryzyka. W czasie wpuszczania kibiców na stadion ochrona skrupulatnie sprawdzała wszystkie dowody odmawiając wstępu osobom spoza Bytowa. Mimo to na stadionie pojawia się trzech kibiców Gryfa. Gospodarze wystawiają ok. 70-osobowy młyn, w tym 4 osoby z Czarnych Słupsk i 1 z Jantara Ustka. Prezentują oprawę składającą się z sektorówki „Na Kaszubach tylko my! – BYTOVIA” oraz herbem Kaszub. Później machają flagami przygotowanymi na to spotkanie. Po meczu zawierają układ z Jantarem Ustka.


dot. drutexbytovia.pl

ROW Rybnik – Jarota Jarocin (0)
Około 100-osobowy młyn gospodarzy, przyjezdnych brak.
Ruch Zdzieszowice – Tur Turek (0)

REGION

Śląsk Wrocław – GKS Bełchatów (188)
Miedź Legnica – Olimpia Grudziądz (22)
Sprotavia Szprotawa – Promień Żary (31)