3 dni do meczu Chrobry – Górnik: rekord frekwencji Górnika

Mecz Chrobrego z Górnikiem Wałbrzych jeszcze się nie zaczął, a już teraz wiadomo, że sektor dla kibiców gości w Głogowie wypełni się tak licznie, jak nigdy wcześniej. Fani z Wałbrzycha przysłali już do klubu listę imienną, na której widnieje 500 nazwisk. Jak sami przekonują, zapotrzebowanie przerosło ich najśmielsze oczekiwania i gdyby dostali pulę 600- czy 700-set wejściówek, prawdopodobnie wszystkie znalazłyby nabywców. Starali się nawet o dodatkową ich ilość, ale przedstawiciele klubu, biorąc pod uwagę ilość siedzisk w sektorze, powiedzieli „nie”.

Kibice Górnika na mecz w Głogowie zaczęli się organizować już w… październiku, m.in. poprzez zbiórkę pieniędzy na organizacją eskapady. Już wtedy głośno mówili, że ich celem jest 500 osób i to udało się zrealizować. Górnik w Głogowie pobije swój własny rekord wyjazdowy.

Wiadomo, że całą grupa przyjedzie do Głogowa dziesięcioma, dwunastoma autokarami plus ewentualnie samochodami. Zostanie odholowana na duży parking przy krytej pływalni „Chrobry”, skąd w eskorcie policji uda się na stadion.

Frekwencja wałbrzyszan na meczu z Chrobrym mocno podciągnie do góry ich średnią wyjazdową z tego sezonu. Do tej pory fani Górnika od strony liczb wyjazdowych prezentują bardzo zróżnicowany poziom. Pierwszą eskapadę sezonu do Żar i bliższy wypad do Ząbkowic zaliczali, kolejno, w liczbie 105 i 200 osób, ale już trakcie rozgrywek wdzierały się wpadki, jak choćby tylko śladowa ich ilość w odległych dla nich Strzelcach Krajeńskich czy Kostrzynie.

GÓRNIK WAŁBRZYCH W SEZONIE 2009/10:
Żary – 105
Strzelce Krajeńskie – 5
Słubice – 50
Kostrzyn – 5
Iłowa – 75
Kąty Wrocławskie – 5 (zakaz)
Ząbkowice – 200
Świebodzin – 62