60-lecie MZKS-u Chrobry Głogów

Trwają przygotowania do obchodów 60. rocznicy powstania Międzyzakładowego Klubu Sportowego Chrobry Głogów. Zarząd już przystąpił do ustalania planu rocznicowych imprez. Jedną z pierwszych będzie piłkarski turniej drużyn seniorskich, który odbędzie się w głogowskiej hali widowiskowo-sportowej 28 stycznia.

„Zamiarem naszym było, by w tym turnieju wzięły udział przynajmniej 2 drużyny I-ligowe. Niestety, tak się założyło, że zaproszone zespoły (mowa o Amice Wronki, Groclinie Grodzisk, Lechu Poznań oraz Zagłębiu Lubin) w tym okresie wyjeżdżają na obozy za granicę. Mamy nadzieję, że udział za to wezmą: Górnik Polkowice, Lechia Zielona Góra oraz KKS 1925 Kalisz. Myślimy także o Promieniu Żary, nie wykluczając przy tym rozmów ze szczecińską Pogonią.” – mówi Zbigniew Szykulski.

Ponadto zorganizowane zostaną dwa turnieje halowe w kategorii juniorów i trampkarzy. Centralne obchody odbędą się po oddaniu do użytku wyremontowanego stadionu. Zbigniew Szykulski:

„Główna impreza odbędzie się dopiero we wrześniu i będzie połączona z otwarciem nowo wyremontowanego obiektu. Planujemy wręczenie nagród, dyplomów, medalu 60-lecia dla byłych piłkarzy, działaczy oraz trenerów. W tym momencie jesteśmy na etapie organizacyjnym. Myślę, że duża przychylność władz miasta, w szczególności pana prezydenta Rybki, sprawi, iż wrześniowa impreza będzie jak najbardziej udana.”

źródło: Radio Elka Głogów / www.glogow.info.pl