Górnik Wałbrzych – CHROBRY 3:0 (0:0)

Runda jesienna sezonu 2012/2013 za nami! Jeśli chodzi o sprawy czysto kibicowskie, zakończyliśmy ją w dobrym stylu. Znacznie gorzej spisali się natomiast piłkarze, którzy przegrali z Górnikiem 0:3. W rozwinięciu newsa relacja z tego wyjazdu.

Wyjazd do Wałbrzycha był naszym pierwszym od 2009 roku, kiedy pomarańczowo-czarnych wspierało 360 kibiców. W poprzednim sezonie mecz Górnik – Chrobry odbył się bez naszego udziału, jednak teraz wszystko przebiegło zgodnie z planem i piłkarze mogli liczyć na nasze wsparcie podczas derbowego pojedynku.

Zapisy na ostatni mecz w rundzie jesiennej, rozpoczęliśmy kilkanaście dni przed spotkaniem. Mimo, że mecz z Górnikiem był jeden z ważniejszych w całym sezonie, tym razem obyło się bez wielkiej mobilizacji, a z reklamą tego meczu działaliśmy przede wszystkim w Internecie. Dodatkowo na mieście pojawiło się kilka transparentów, jednak do mobilizacji w naszych szeregach jak przed wcześniejszymi meczami z Górnikiem (chociażby domowe spotkanie w kwietniu 2010 roku) było daleko.

Zbiórkę na wyjazd ustalamy cztery godziny przed rozpoczęciem spotkania, tak aby spokojnie dojechać i pojawić się w sektorze gości od początku meczu. Z Głogowa wyruszyliśmy jednak z dość sporym poślizgiem. Do stolicy biedaszybów podróżowaliśmy trzema autokarami oraz samochodami osobowymi. Kilkanaście kilometrów przed Wałbrzychem jeden z autokarów doznał awarii, co wymusiło nieplanowany postój, podczas którego ludzie przenieśli się do działających pojazdów i niedługo potem mogliśmy już kontynuować naszą podróż.

Pod stadionem Górnika meldujemy się chwilę przed rozpoczęciem spotkania, a ostatnie osoby wchodzą do sektora w okolicach 25 minuty. Niedługo potem dojechała również ekipa samochodowa i pod koniec pierwszej połowy ruszamy z dopingiem, któremu niemal przez cały czas towarzyszył odgłos wybuchających achtungów. Przed naszym sektorem wybuchła niezliczona ilość petard, co spowodowało, że stojący tam ochroniarze mieli z nami naprawdę ciężkie życie 😉

Łącznie w sektorze gości pojawiło się 258 osób + 1 zakazowicz pod stadionem. Razem z nami obecni byli Stilonowcy, za co wielkie dzięki!

W przerwie meczu grupa Ultras Chrobry przygotowuje się do prezentacji oprawy, nad którą pracowała przez ostatnie dni. Na całość składał się transparent na płot z hasłem „Chrobry Głogów wita wrogów + czaszka” oraz pomarańczowe i czarne transy na dwa kije z tym samym motywem. Dodatkowo odpalona zostaje spora ilość pirotechniki, co dodało dodatkowego klimatu całej oprawie. Wprawdzie nie wszystko poszło tak, jak to zaplanowano, jednak całość wyglądała naprawdę konkretnie i można być zadowolonym z efektu końcowego.

O ile oprawa wyszła dobrze i mogła się podobać, to zupełnie inaczej było z boiskową postawą naszych zawodników, którym nie pomógł regularny doping z sektora gości. Od strony wokalnej w Wałbrzychu zaprezentowaliśmy się średnio. Były momenty głośnego i żywiołowego dopingu, jednak nie brakowało również okresów, w których doping wyglądał o wiele gorzej. W naszym repertuarze nie zabrakło także przyśpiewek kierowanych do gospodarzy, którzy kilkukrotnie rewanżowali się wrzutami w naszym kierunku. Nieodzowny element wszystkich derbowych pojedynków.

Po końcowym gwizdku piłkarze podchodzą w naszą stronę, a my oznajmiamy im, co sądzimy na temat osiąganych przez nich wyników. 20 punktów w 17 spotkaniach – to mówi samo za siebie. Po spakowaniu flag i wszystkich elementów oprawy udajemy się do wyjścia. Dochodzi wówczas do małego zamieszania przy bramie, a w naszym kierunku leci trochę gazu, co dość wyraźnie odczuło kilka osób stojących najbliżej bramy. W sektorze jesteśmy trzymani jeszcze przez kilkanaście minut, po czym pakujemy się do pojazdów i wracamy do domu. Podróż ze sporym wahadłem niemal do samego Głogowa.

Na koniec podziękowania dla chłopaków z Gorzowa za wsparcie podczas tego meczu oraz dla klubu radnych PiS za pomoc przy organizacji wyjazdu.

Ostatni mecz rundy jesiennej wypadł pozytywnie. Nie licząc oczywiście wyniku, bo wysoka porażka na terenie wroga, to zdecydowanie największy minus całego meczu. Od strony kibicowskiej wszystko wyglądało zdecydowanie lepiej i rundę zakończyliśmy w naprawdę dobrym stylu! Przed nami kilkumiesięczna przerwa w rozgrywkach. Miejmy nadzieję, że piłkarska wiosna będzie jeszcze lepsza, zarówno jeśli chodzi o sprawy kibicowskie, jak i boiskowe. TYLKO CHROBRY!

Niebawem na stronie pojawi się więcej zdjęć z meczu.