Akcja RODACY – BOHATEROM, BOŻE NARODZENIE 2013

Twórcy akcji Godzina dla Polski, Stowarzyszenie Sympatyków Chrobrego Głogów oraz MZKS Chrobry Głogów S.A. zapraszają mieszkańców Głogowa do uczestnictwa w akcji charytatywnej organizowanej przez Stowarzyszenie ODRA-NIEMEN z Wrocławia. Celem akcji jest zbiórka żywności dla polskich Kombatantów, żołnierzy AK, NSZ, WiN – mieszkających na Kresach – na Litwie, Białorusi oraz Ukrainie.

Pierwszą taką akcję organizowaliśmy na Święta Wielkanocne. Wówczas głogowianie okazali się bardzo hojni. W niespełna tydzień udało nam się zebrać ok. 800 kg żywności. Tym razem zbieramy żywność o długoterminowej dacie ważności, która przekazana będzie Kombatantom w ramach paczek Bożonarodzeniowych. Po raz kolejny liczymy na wspaniałomyślność mieszkańców naszego miasta. Wierzymy, że wspólnie jesteśmy wstanie pobić rekord wielkanocny w ilości zebranej żywności.

Dary żywnościowe można składać codziennie od poniedziałku 11 listopada w sklepie STOKROTKA na ulicy Armii Krajowej (naprzeciwko Zielonego Rynku) oraz Budynku Klubowym MZKS Chrobry Głogów od godziny 12 do 18. Jednak kulminacyjnym punktem zbiorki będą dwa ostatnie spotkania Chrobrego Głogów przy ul. Wita Stwosza.

– 15.11.2013r. podczas meczu Chrobry – Górnik Polkowice oraz
– 23.11.2013 r. podczas meczu Chrobry – Polonia Bytom

Przed meczem jak i w trakcie przy kasach biletowych odbędzie się zbiórka żywności. W związku z tym Stowarzyszenie Sympatyków Chrobrego Głogów wraz z klubem MZKS Chrobry Głogów S.A. przygotowało wiele atrakcji. W akcję włączy się TYGRYSEK z którym będzie można zrobić sobie zdjęcia. Ponadto dla najbardziej hojnych darczyńców podarujemy wiele interesujących gadżetów związanych z Chrobrym. Za dary będzie można otrzymać – smycze klubowe, klubowe kartki pocztowe, zeszyty klubowe, oraz wiele innych ciekawych upominków. W całą akcję włączą się także piłkarze Chrobrego. Za podarowaną żywność będzie można otrzymać wejściówki na mecze Chrobrego oraz kartki pocztowe ze zdjęciem oraz autografami drużyny. Drużyna na kartkach pocztowych ukaże się w naszym mieście po raz pierwszy. Wspierając akcję RODACY – BOHATEROM możecie stać się szczęśliwymi nabywcami tego wyjątkowego gadżetu.

Przygotowujemy Paczkę Świąteczną na podstawie poniższych artykułów: kawa rozpuszczalna, mielona, herbata, kakao, olej, makaron, cukier, owoce w puszce, warzywa w puszce, ciastka, czekolada, konserwa mięsna lub rybna, mąka, ryż, kasza, oraz najważniejszy element KARTKA ŚWIĄTECZNA Z ŻYCZENIAMI!

Z całego Serca PROSIMY o wsparcie akcji – PACZKA BOŻONARODZENIOWA DLA POLSKIEGO KOMBATANTA NA KRESACH. Dar od nas to znak pamięci dla tych, którzy pozostali na kresach!

Akcję zbierania żywności kończymy 6 grudnia 2013 roku.

escort mersin