Akcja „żądni krwi”

Czerwcowy mecz z GKS-em Katowice co prawda nie będzie takim, jakiego byśmy sobie życzyli, ale z drugiej strony atrakcyjny sportowo rywal przyciąga. Stowarzyszenie Sympatyków Chrobrego Głogów organizuje w dniu spotkania akcję honorowego zdawania krwi, zachęcając tym samym wszystkich do wzięcia w niej udziału.

Mecz z GieKSą rozegrany zostanie w sobotę 9 czerwca o godz. 17:00. Na jakiś czas przed jego rozpoczęciem pod stadion podjedzie specjalny ambulans, w którym poleje się krew, miejmy nadzieję sporo krwi… Trochę osób już teraz zapowiedziało, że podda się tym katorgom, my liczymy, że chętnych będzie jeszcze więcej. Wszystkich zainteresowanych prosimy o jak najszybszy kontakt, wysyłając na adres e-mail chrobryfan@interia.pl swoją ksywkę (ewentualnie imię i nazwisko) wraz z numerem telefonicznym.

Taka akcja to pokazanie się z dobrej strony, fakt, ale przede wszystkim zmobilizowanie jak największej grupy osób. Osób, których krew jest dla innych na wagę… nie złota, a życia. Tak, pamiętaj, że Twoja krew może uratować komuś życie! Wykonajmy wspólnie ten wspaniałomyślny i jak najbardziej pożyteczny gest.

Chęć zdania krwi wymaga kilku wyrzeczeń. Wcześniej nie zje się tego, co zjeść by się chciało, trzeba odmówić, gdy znajomy przed meczem zaprasza na piwko, ale co z tego? Warto się wstrzymać przez jakiś czas, poświęcić kilka minut na samo zdawanie krwi, a my gwarantujemy, że złoty trunek po wykonaniu zadania i zwycięstwie piłkarzy będzie smakował jak nigdy! Oczywiście trzeba mieć 18 lat.

To nie jest nasza pierwsza tego typu akcja. Przypomnijmy, że 2 lata temu ponad 20 dzielnych osób stawiło w punkcie krwiodawstwa głogowskiego szpitala, a zdobyte w ten sposób podarunki (słodycze oraz inna żywność) przekazano potrzebującym. Wówczas przyłączali się do nas nawet ludzie spoza grupy, oddając i swoje paczki, co najlepiej obrazuje, że chęć niesienia pomocy innym stoi na wysokim poziomie. Wierzymy, że przez okres tych kilkudziesięciu miesięcy ów poziom dalej góruje, nawet jeszcze bardziej, aniżeli wtedy.

Jako Stowarzyszenie Sympatyków Chrobrego Głogów serdecznie zapraszamy!