Bądź tam z nimi. Bądź tam z nami. Bądź tam z Chrobrym!

Przed nami chwile prawdy. Wszelkie towarzyszące człowiekowi emocje skupią ostatnie dwa pojedynki Chrobrego Głogów w sezonie. Strach, niepewność, radość, rozpacz… W zasadzie od głów i nóg piłkarzy zależy, jakie konkretne odczucia będą nam towarzyszyć w sobotę tuż przed godz. 19:00, gdy już wszystko będzie jasne. Albo w czwartek, bo jeśli głogowianie przegrają zaległy mecz w Krośnie Odrzańskim z Tęczą, całkowicie wypadną z gry, i już wtedy awans do drugiej ligi będą mogli świętować wałbrzyszanie, którym już teraz nie zagraża nawet Polonia Trzebnica.
W tym sezonie z naszej strony już parokrotnie padało hasło „mecz o wszystko”, „o być albo nie być”. To jednak nic w porównaniu z tym, co nas czeka teraz. To są prawdziwe pojedynki o życie. Pierwszy z nich w Krośnie Odrzańskim. Początek o godz. 17:00.

W pierwotnym terminie (29 maja) spotkanie nie doszło do skutku z powodu fali powodziowej, które przepływając przez Krosno Odrzańskie zalała umiejscowiony nieopodal Odry stadion Tęczy.

Piłkarze Tęczy Krosno Odrzańskie są już pogodzeni ze spadkiem do czwartej ligi. Zrobili więcej, niż w sezonie ubiegłym, gdzie na 32 spotkania zainkasowali tylko 17 oczek (teraz uzbierali ich 22 w 28 meczach), ale i to okazało się zdecydowanie za mało, by po raz trzeci z rzędu powalczyć w trzeciej lidze. W jakimś stopniu przyczynił się do tego… Chrobry, który latem ściągnął do siebie dwóch czołowych zawodników drużyny z Krosna Odrzańskiego: Mateusza Hałambca i Mariusza Wolbauma. Obaj mają zagrać w czwartek i dla obu ten mecz będzie miał dodatkowy smaczek, o czym mówił popularny „Mario”.
– Jest coś takiego, że jak przyjeżdża twój macierzysty klub, to zawsze jest ciśnienie, chęć pokazania się. I my, razem z Mateuszem, spinaliśmy się na rywalizację z Tęczą jesienią. Identycznie będzie teraz. Można nawet powiedzieć, że to taki najważniejszy mecz w rundzie – przyznał M. Wolbaum, który swoją jedyną w pomarańczowo-czarnych barwach bramkę zdobył właśnie w spotkaniu z… Tęczą. Wówczas Chrobry rozgromił rywali aż 6:0.

Od maja Tęczę prowadzi Andrzej Michalski. Zastąpił na tym stanowisku Mirosława Nowakowskiego, który złożył dymisję. Nowy szkoleniowiec przedostatniej ekipy w grupie jesienią 2007 roku zaliczył z Chrobrym bardzo nieudaną przygodę i po upływie kilku miesięcy w Głogowie już go nie było. Teraz jego podopiecznym nie daje się wiele szans w starciu z Chrobrym. Przede wszystkim dlatego, że dla jego zespołu będzie to już trzeci mecz w przeciągu raptem sześciu dni. To angielskie wręcz tempo, któremu na poziomie amatorskim ciężko podołać.

W meczach poprzedzających pojedynek z MZKS-em w Krośnie Odrzańskim chciano by jak najszybciej zapomnieć. W sobotę Tęcza poległa w Iłowej 0:3, a we wtorek nie sprostała Górnikowi, przegrywając 1:5. Jakikolwiek inny rezultat, aniżeli wygrana drużyny Janusza Kubota, będzie, delikatnie ujmując, olbrzymią sensacją. Jedną z większych, jeśli nie największą w całym sezonie.

W Chrobrym wszyscy są zdolni do gry. Także Radosław Kałużny i Michał Bała. Ponadto do treningów z ekipą powrócił wcześniej odsunięty od składu Jarosław Mikutel. Nikt też nie musi pauzować za kartki.

INFO O RYWALU

Pełna nazwa: Miejski Klub Sportowy Tęcza Krosno Odrzańskie
Rok powstania: 1945
Adres: Pocztowa 27, 66-600 Krosno Odrzańskie
Kontakt: (68) 383-63-53
Internet: www.mksteczakrosno.pl (oficjalna). www.mkstecza.and.pl (nieoficjalna)
Barwy:
Sukcesy: występy w III lidze
Stadion: 1800 miejsc (800 siedzących)
Oświetlenie – brak
Bilety – 5 zł
Bramkarze: Radosław Motykiewicz (77), Marek Peretiakowicz (91), Maciej Szaciłło (91).
Obrońcy: Marcin Diller (90), Jakub Jasiński (85), Filip Kiliński (86), Łukasz Markowski (88), Przemysław Sorokulski (88), Mateusz Żak (90), Krzysztof Szeląg (85).
Pomocnicy: Paweł Cierech (092), Karol Pędzioch (92), Tomasz Przybylski (87), Bartosz Siemiński (83), Paweł Siewierski (91), Damian Świniarek (89), Michał Maślenik (85), Maciej Górecki (87).
Napastnicy: Radosław Rakociński (85), Piotr Puzyrewski (92), Mateusz Kulikowiec (93), Dariusz Wojnarowski (88).
Trener: Andrzej Michalski (od 8 maja 2010).
Uwagi:
Ciekawostki:

OSTATNIE TRZY MECZE

20. kolejka: Tęcza – Górnik Wałbrzych 1:5 (1:3)
Filip Kiliński 18 – Dominik Janik 1, 52, Adrian Moszyk 13, 38, 65
Tęcza: Szaciłło – Sorokulski (18 Kulikowiec), Szeląg, Markowski, Przybylski, Cierech P., Kliliński, Wojnarowski, Siewierski (71 Pędzioch), Rakociński, Puzyrewski.

30. kolejka: Vitrosilicon Iłowa – Tęcza 3:0 (2:0)
Grzegorz Borkowski 1, Marek Jabłoński 25, Marcin Świrlik 56
Tęcza:

21. kolejka: Dozamet Nowa Sól – Tęcza 2:1 (1:0)
Łukasz Kałużny 44, 85 – Radosław Rakociński 60 (k)
Tęcza: Motykiewicz – Przybylski, Szeląg, Markowski, Sorokulski, Wojnarowski, Kiliński, Cierech P., Siemiński, Puzyrewski (70 Siewierski), Rakociński.

INFO O MECZU

Chrobry Głogów – Tęcza Krosno Odrzańskie

Data: czwartek, 17.06.2010, godz. 17:00.

Miejsce: stadion przy ul. Pocztowej 27 w Krośnie Odrzańskim

Zawody poprowadzi: Sławomir Sinicki (Gorzów Wlkp.).

Przypuszczalny skład: Zaremba – Bukraba, Błauciak, Kotlarski, Wolbaum, Herbuś, Kowalski, Hałambiec, Woźniak, Kaczmarek, Węglarz.

Absencje:

Prognoza pogody na sobotę: temperatura: 22 °C, deszcz: 0.0 mm, wiatr: 5 km/h.