Bez punktów z Legnicy

Bez punktów wracają z Legnicy juniorzy Chrobrego Głogów. W 25. kolejce Ligi Dolnośląskiej starsza drużyna przegrała z Miedzią 0:4, z kolei młodsza uległa „Miedziance” 1:3. Jedyną bramkę dla podopiecznych Lucjana Stelmacha zdobył w 75. minucie z rzutu karnego Jacek Ratajewski. W obu zespołach szansę debiutu otrzymali dużo młodsi zawodnicy: w juniorach starszych Denis Kuczyński, zaś w młodszych Kacper Jaworski, który wypracował „jedenastkę” dla swojego zespołu.

Bez punktów wracają z Legnicy juniorzy Chrobrego Głogów. W 25. kolejce Ligi Dolnośląskiej starsza drużyna przegrała z Miedzią 0:4, z kolei młodsza uległa „Miedziance” 1:3. Jedyną bramkę dla podopiecznych Lucjana Stelmacha zdobył w 75. minucie z rzutu karnego Marcin Kycej. W obu zespołach szansę debiutu otrzymali dużo młodsi zawodnicy: w juniorach starszych Denis Kuczyński, zaś w młodszych Kacper Jaworski, który wypracował „jedenastkę” dla swojego zespołu.

Żadna z naszych ekip nie była faworytem w starciu z wyżej plasowaną w lidze Miedzią. Juniorzy starsi toczyli równorzędny bój, ale tylko przez pierwszą część spotkania, która zakończyła się bezbramkowym remisem.
– W pierwszej połowie graliśmy jak równy z równym. Posypało się po stracie bramki w 60 minucie po rzucie rożnym. Wówczas bardziej się odkryliśmy, czego efektem była strata kolejnych goli. Co mnie cieszy, to ogrywanie coraz to młodszych zawodników. W Legnicy zadebiutował Denis Kuczyński z rocznika 1994. Popełnił kilka błędów, ale przy tym był bliski zdobycia gola – powiedział trener JS Chrobrego Paweł Rząsa.

LDJS: Miedź Legnica – Chrobry Głogów 4:0 (0:0)
Chrobry: Zieleziński – Kłosowski (60 Kuczyński), Waszkinel, Krawczyk (70 Galiński), Nomejko, Kosmala, Małucki, Andreasik, Walicki (68 Zieliński), Zarębski, Piotrowski.

LDJM: Miedź Legnica – Chrobry Głogów 3:1 (2:0)
Bramki (Chrobry): Ratajewski 75 (k).
Chrobry: Hetman – Łysowski, Mucha, Wośkowiak (75 Kaszuba), Żelazowski (71 Niedośpiał), Grzesiński, Guresz, Jaworski, Ratajewski, Kycej, Sanojca (58 Szewczyk).