Błękitni – CHROBRY (0:2): relacja

Dwa lata temu w Kluczborku, teraz w Stargardzie Szczecińskim. Kolejny raz w Wielką Sobotę pomarańczowo-czarni ruszyli na wyjazd za swoją drużyną. W odległym o blisko 300 kilometrów mieście, pojawiła się ok. 130-osobowa koalicja Chrobry & Stilon. Piłkarze wygrali 2:0 i utrzymali pozycję lidera rozgrywek.

Po ważnym domowym meczu z Wartą Poznań, piłkarze Chrobrego grali kolejny mecz z wymagającym przeciwnikiem. A przypomnijmy, że przed nami jeszcze mecze z Górnikiem Wałbrzych (środa) oraz Zagłębiem Sosnowiec (sobota). Zawodnicy stanęli w Stargardzie Szczecińskim na wysokości zadania i pokonali Błękitnych 2:0. Zwycięstwo było o tyle ważne, że trzy punkty zdobyli także nasi główni przeciwnicy w walce o awans do pierwszej ligi.

Do Stargardu Szczecińskiego wybieramy się autami. Większość trasy jedziemy bez obstawy, co zmieniło się, gdy byliśmy w okolicach Gorzowa. Tam dołącza do nas ok. 80 kibiców Stilonu i w takim składzie docieramy pod stadion Błękitnych. Wchodzenie bez większych problemów, na sektor wchodzi także śladowa ilość pirotechniki 😉

Na płocie wieszamy flagę wyjazdówkę oraz dwie fany Stilonowców i ruszamy z dopingiem. Raz bywało z tym lepiej, raz gorzej, ale zawodnicy mogli liczyć na wsparcie przez cały mecz. Po spotkaniu świętujemy trzy punkty z drużyną, przybijamy piątki z piłkarzami i szykujemy się do powrotu. Zanim jednak wyjeżdżamy ze Stargardu, spędzamy kilkadziesiąt minut na „parkingu”, w tym czasie sypie się kilka mandatów. Wracając do Głogowa, wpadamy jeszcze do Gorzowa Wielkopolskiego, gdzie zostajemy ugoszczeni przez naszych zgodowiczów, za co wielkie dzięki! Tam rozstajemy się ze Stilonowcami i wracamy do naszego miasta. W dobrych nastrojach, bo Chrobry wygrał ważny mecz i do derbów z Górnikiem przystąpi jako lider II ligi zachodniej!

Szacunek dla wszystkich obecnych w Stargardzie i wielkie podziękowania dla Stilonu za dobre wsparcie oraz gościnę. Wesołych Świąt! 🙂

CHROBRY & STILON!