Bytovia Bytów – CHROBRY (2:1): relacja

Bez punktów wrócili z Bytowa piłkarze Chrobrego Głogów, którzy przegrali w meczu na szczycie II ligi zachodniej 1:2. Na jednym z najdalszych wyjazdów w sezonie pojawiła się ponad 80-osobowa grupa kibiców Chrobrego Głogów i Stilonu Gorzów.

Wygrana w meczu z Bytovią postawiłaby nasz zespół w bardzo komfortowej sytuacji na pięć kolejek przed zakończeniem sezonu ligowego. Mimo porażki, Chrobry utrzymał jednak pozycję lidera II ligi zachodniej i ma punkt przewagi nad Bytovią oraz pięć nad trzecim w tabeli Zagłębiem Sosnowiec.

Na daleki wyjazd do Bytowa ruszamy jednym, dość mocno nabitym autokarem. Na trasie dołączają do nas auta, w tym nasi gorzowscy zgodowicze i w takim składzie docieramy pod stadion Bytovii. Na stadion wchodzimy dwa razy. Za pierwszym razem, gdy w sektorze pojawiła się już znaczna część wyjazdowiczów, wychodzimy i przez pewien czas oglądamy boiskowe wydarzenia stojąc pod stadionem. Pod koniec pierwszej połowy cała grupa zostaje wpuszczona na obiekt, gdzie zostajemy już do końca spotkania. Na płocie lądują dwie nasze flagi + fana Stilonu. Nasza liczba tego dnia to 56 (w tym jeden zakazowicz) + 25 Stilon Gorzów. Wielkie dzięki za wsparcie!

Piłkarze rozgrywają dobre spotkanie, jednak przegrywają w Bytowie 1:2. W drodze powrotnej śledzimy wynik z Sosnowca, gdzie Zagłębie zremisowało z Polonią, dzięki czemu, na pięć kolejek przed końcem, nasza przewaga nad trzecim miejscem wynosi 5 punktów. Warto dodać, że w ostatniej kolejce dostaniemy trzy punkty za mecz z Górnikiem Polkowice, natomiast pozostałe trzy z czterech spotkań zagramy u siebie.

escort mersin