Bytovia – Gryf bez kibiców gości

Kolejny zakaz dla kibiców gości wydany w ostatnim czasie przez policję. Tym razem padło na fanów z Wejherowa, którzy nie pojadą na mecz z Bytovią Bytów. Spotkanie zakwalifikowano jako imprezę podwyższonego ryzyka i w związku z tym odbędzie się bez udziału przyjezdnych.

„Taka decyzja została podjęta ponieważ mecz zakwalifikowano jako podwyższonego ryzyka. W związku z tym, że obiekt na którym rozgrywane jest spotkanie, tj. przy ul. Mickiewicza 13 w Bytowie posiada wyłącznie monitoring wizyjny (brak monitoringu audio). Policja uznała, że ze względów bezpieczeństwa należy wyłączyć trybun przeznaczoną dla kibiców gości z użytkowania, a tym samym nie mamy możliwości wpuszczenia kibiców przyjezdnych na obiekt. Licząc na zrozumienie naszej sytuacji prosimy o przekazanie tej wiadomości wszystkim zainteresowanym przyjazdem do Bytowa kibicom” – można przeczytać w oświadczeniu.

Kolejny raz policja udowodniła, że ma wielki wpływ na to, jak będą wyglądały wybrane spotkania ligowe i czy pojawią się na nich kibice gości. W II lidze zachodniej już kilkukrotnie policja zakazała przyjazdu gościom na mecze swoich drużyn. Tak było chociażby w ostatni weekend, kiedy Elana Toruń nie mogła liczyć na wsparcie swoich kibiców podczas meczu w Rybniku. Jak widać, nawet mecze typu Bytovia – Gryf są uznawane jako spotkania podwyższonego ryzyka. Aż strach pomyśleć, jak mógłby wyglądać Bytów, gdyby nie szybka i sprawna reakcja dzielnych policjantów…