Chrobry faworytem

Według bukmacherów tobet.com Chrobry Głogów jest faworytem do zwycięstwa w dolnośląsko-lubuskiej III lidze. Za każdą złotówkę postawioną na głogowski zespół można zgarnąć łącznie 3.55 zł. W drugiej kolejności szanse daje się oławianom (4.75). Przypomnijmy, że sezon rozpoczniemy właśnie od starcia w Oławie z tamtejszym Moto-Jelczem. Kurs 5.25 przypisano Polonii Świdnica, a niewiele mniejszy, bo 5.75, beniaminkowi z Wałbrzycha. I rzeczywiście, cały kwartet głośno wyraża II-ligowe aspiracje.
Wydawało się, że posypie się w Oławie po tym, jak drużyna nie wykorzystała zacnego dorobku Wulkanu Wrocław. Tymczasem znalazł się sponsor, co chyba pomogło w ściągnięciu bardzo dobrze znanego w światku piłkarskim trenera Wiesława Wojno, a zespół otacza się teraz m.in. doświadczonymi piłkarzami (Tomasz Kosztowniak czy Marcin Wielgus).
Po zawirowaniach finansowych zdaje się, że na prostą wyszła Polonia. Nie ma Zbigniewa Smółki, ale jest inny młody szkoleniowiec, Jarosław Pedryc. Nie zanosi się na większe zmiany w kadrze zespołu. W Świdnicy zdecydowanie mówią „do trzech razy sztuka”, bo w ostatnich dwóch latach Polonia dwukrotnie traciła II ligę po barażach.
Pewnym zaskoczeniem są za to aspiracje Górnika Wałbrzych, choć z drugiej strony klub chyba rzeczywiście odbił się od dna, tak organizacyjnie, jak i sportowo.
Spośród grona 16 ekip awans wywalczy tylko jedna. W tym sezonie ma będzie spotkań barażowych z udziałem zespołów z drugich miejsc.

Kursy tobet.com na awans do II ligi dla poszczególnych zespołów grupy:
Chrobry Głogów 3.55
Moto-Jelcz Oława 4.75
Polonia Świdnica 5.25
Górnik Wałbrzych 5.75
Ilanka Rzepin 8.00
Motobi Bystrzyca Kąty Wrocławskie 10.00
Promień Żary 17.00
Pogoń Świebodzin 25.00
Vitrosilicon Iłowa 27.00
Pogoń Oleśnica 30.00
Polonia Trzebnica 33.00
Celuloza Kostrzyn nad Odrą 40.00
Dozamet Nowa Sól 50.00
Orzeł Ząbkowice Śląskie 55.00
Tęcza Krosno Odrzańskie 350.00
Łucznik Strzelce Krajeńskie 500.00