Chrobry – GKS Tychy

Mecz z GKS-em Tychy pod kątem kibicowskim należał do grona tych ciekawszych, dlatego trochę szkoda, że jego termin ustalono na środek tygodnia. Mimo to mobilizacja na spotkanie z wiceliderem naszej grupy była spora, a swój udział zapowiedziała również grupa tyskich kibiców, co powodowało, że ten mecz musiał być o wiele bardziej interesujący niż ostatni rozegrany na naszym stadionie.

Na pojedynek z GKS-em przygotowano promocję pod tytułem „Na Tychy za pół dychy” w myśl której wejściówki na to spotkanie kosztowały zaledwie pięć złotych. Na mieście pojawiła się również spora liczba plakatów i ulotek reklamujących to wydarzenie. Nic w tym dziwnego, bowiem nasz rywal dobrze się prezentował zarówno od strony sportowej, jak i tej znacznie bardziej nas interesującej, czyli kibicowskiej. Tyscy kibice zamówili na wyjazd do Głogowa dwa autokary, a w razie konieczności, mieli załatwiać kolejne. Jak się okazało, nie było to jednak konieczne i do naszego miasta goście przyjechali w sile wspomnianych dwóch autokarów.

W sektorze „Y” stawiło się tego dnia ponad 200 osób. Na płocie wieszamy pięć flag i od początku ruszamy z dopingiem. Trzeba jednak obiektywnie przyznać, że ten, jak na naszą liczbę, nie stał na wysokim poziomie (poza nielicznymi wyjątkami). Próbkę naszych możliwości daliśmy dopiero w samej końcówce, chwilę po… czerwonej kartce dla Zbigniewa Grzybowskiego! Wówczas większość poważnie zaangażowała się w śpiewanie i doping stał na zdecydowanie wyższym poziomie. Niestety, nie pomogło to naszym piłkarzom w zdobyciu wyrównującej bramki i mecz zakończył się wynikiem 0:1. Rezultat ten znacznie przybliżył piłkarzy GKS-u do awansu do pierwszej ligi, natomiast my nadal czekamy na zwycięstwo przy Wita Stwosza…

W sektorze gości pojawiło się 70 kibiców GKS-u z (w tym 3 osoby z Cracovii Kraków) trzema flagami.

Przed nami dwa ostatnie spotkania obecnego sezonu. W najbliższą sobotę zagramy na wyjeździe z Górnikiem Wałbrzych, a tydzień później zakończymy sezon domowym meczem z Bytovią Bytów. Osoby, które zakupiły w przedsprzedaży bilety na mecz z GKS-em Tychy, spotkanie z Bytovią będą mogły obejrzeć również za 5 złotych!