Chrobry gra dalej

Piłkarze Chrobrego Głogów awansowali do ćwierćfinału okręgowego Pucharu Polski. W jedynym rozegranym jeszcze w tym roku meczu 1/8 finału, pomarańczowo-czarni ograli w Przedmościu miejscową, A-klasową Spartę 4:1. W pierwszej drużynie po raz pierwszy w życiu zagrał 16-letni Rafał Mazur. Skorzystał na tym, że Łukasz Zaremba jest kontuzjowany, a Łukasz Stepokura i Mariusz Zieleziński nie mogą grać, bo w PP wystąpili już w zespole rezerw. W kolejnej fazie Chrobry zagra prawdopodobnie ze zwycięzcą pary Arkon Przemków/Orla Wąsosz. Rywala poznamy jednak dopiero 31 marca 2011 roku.

Już w 3 minucie głogowianie wyszli na prowadzenie, gdy piłkę przed polem karnym przejął Mariusz Wolbaum i zanim wpakował ją do środka, po drodze minął jeszcze kilku rywali. W tej części gry przed swoimi szansami stawali ponadto Mateusz Machaj i Arkadiusz Waszkowiak. Futbolówka po uderzeniu pierwszego, po uprzedniej wrzutce w pole karne, wylądowała na poprzeczce, z kolei „Jaca”, który kończył wymianę podań pomiędzy graczami MZKS-u z najbliższej odległości głową nie trafił do niemal pustej bramki. W końcówce ładnie do strzału zabrał się Łukasz Ochmański. Przymierzył z „szesnastki” pod poprzeczkę, jednak w tym przypadku górą był Paweł Kwiatkowski, były goalkeeper Chrobrego. Gospodarze raz poważniej zagrozili bramce strzeżonej przez Rafała Mazura. Z początkiem pojedynku, po dośrodkowaniu na piąty metr, jeden z graczy Sparty nie przymierzył idealnie celnie.

Po zmianie stron, w początkowej fazie, fani A-klasowca dwukrotnie łapali się za głowy. Dwie wrzutki w pole karne zrobiły trochę zamętu w obrębie głogowskiej bramki. Raz interweniować musiał młody Mazur. Od 59 minuty było 0:2. Co prawda strzał Artura Węski, po zagraniu Mateusza Niedźwiedzia, wybił Kwiatkowski, ale wobec dobitki Mateusza Machaja był już bezradny. Węska za to dobił Spartę pięć minut później, gdy głową, z kilku metrów, zamknął dośrodkowanie w wykonaniu Adama Filbiera. „Dobił” to może nawet określenie nadto przesadzone, bo gospodarze nie zamierzali się poddać, na co dowód w 67 minucie dał Łukasz Ciarach, pokonując Mazura uderzeniem po wrzutce. Do końca zawodów padł jeszcze jeden gol, choć mogło ich być więcej. M.in. za sprawą Węski. Ten jednak nie wykorzystał sytuacji oko w oko z goalkeeperem Sparty. Z kolei Radosławowi Kałużnemu, który wyskoczył do posłanej od Niedźwiedzia futbolówki, na przeszkodzie stanął Kwiatkowski. Udało się tylko Krzysztofowi Molce przy rzucie rożnym, a po tradycyjnej asyście Mateusza Machaja.

Okręgowy PP – środa, 06.10.2010, godz. 16:00
Sparta Przedmoście – Chrobry Głogów 1:4 (0:1)

0:1 Wolbaum 3
0:2 Machaj M. 59
0:3 Węska 64
1:3 Ciarach 67
1:4 Molka 81

Chrobry: Mazur – Filbier, Kałużny, Kotlarski, Oleksy, Herbuś, Wolbaum (46 Janik), Woźniak (46 Niedźwiedź), Machaj M., Waszkowiak (46 Molka), Ochmański (46 Węska).

Fuler / MZP