Chrobry II gromi lidera

Rezerwy Chrobrego Głogów w 17 kolejce czwartej ligi pokonały u siebie lidera rozgrywek, Bielawiankę Bielawa 4:0, choć nie było to jednostronne widowisko. Do bramki przeciwnika trafiali Łukasz Ochmański, Konrad Węglarz z rzutu karnego, Patryk Kozłowski oraz Dawid Chechelski. Tym samym głogowianie wzięli rewanż za jesienną klęskę w Bielawie 0:7, choć obu spotkań w żaden sposób nie da się przyrównać. Wtedy z Chrobrym pojechała sama młodzież, tym razem rezerwy pokaźnie zasilił pierwszy zespół.

Kto wie, jak potoczyłby się ten pojedynek, gdyby w 9 minucie Tomasz Boczkowski wykorzystał niemalże „setkę”. Mając przed sobą tylko Rafała Mazura, w swój strzał włożył wiele sił, ale niedostatecznie dużo precyzji. W odpowiedzi Krzysztof Molka dośrodkował z lewej strony, w piłkę nie zdołał czysto trafić nabiegający na nią Konrad Węglarz, a dobitka Arkadiusza Waszkowiaka okazała się o dwa metry niecelna. W 35 minucie na prowadzenie wyszli pomarańczowo-czarni, a stoickim spokojem w polu karnym wykazał się mijający bramkarza Łukasz Ochmański, któremu wcześniej dogrywał Węglarz. Z tej części spotkania kibice na pewno zapamiętają jeszcze niefortunną interwencję Krzysztofa Sucheckiego. Obrońca MZKS-u chciał wyręczyć Mazura, wybijając gałę poza linię końcową, a sam o mały włos go nie pokonał.

Po zmianie stron Chrobry II konsekwentnie dobijał rywala, choć Bielawianka wcale na aż tak dużo gospodarzom nie pozwalała. Przyjezdni znów stawiali solidny opór, ale znów nie mieli szczęścia przy wykańczaniu akcji. Jak choćby wtedy, gdy z bliska fatalnie pudłował Marek Rurarz. Wychodziło za to głogowianom. W 61 minucie w polu karnym faulowano Węglarza i sam poszkodowany zamienił „jedenastkę” na gola. To jego pierwsze ligowe trafienie od maja poprzedniego roku. W 72 minucie, po podaniu Sebastiana Szali, przed kolejną szansą stanął Węglarz, tyle że trafił w bramkarza. Wprost w dłonie Wojciecha Wierzbickiego poszybowała też dobitka Mateusza Hałambca. Kolejne dwie bramki miały miejsce w doliczonym czasie gry, gdy nie mający nic do stracenia lider całkowicie się odsłonił. W ponad minutę po swoim wejściu czystą sytuację wykorzystał Patryk Kozłowski, a dzieła zniszczenia dokonał Dawid Chechelski, też mający przed sobą jedynie goalkeepera gości.Chrobry II Głogów – Bielawianka Bielawa 4:0 (1:0)

1:0 Ochmański 35
2:0 Węglarz 61 (k)
3:0 Kozłowski 90
4:0 Ciechelski 90

Chrobry II: Mazur – Sypień, Górski, Suchecki, Wolbaum, Waszkowiak (75 Ciechelski), Hałambiec, Woźniak, Molka (85 Tetłak), Węglarz (89 Kozłowski), Ochmański (67 Szala).

Bielawianka: Wierzbicki – Ulatowski, Rapacz, Morasz, Marszałek, Owczarek, Świerzawski (87 Cichacki), Zieliński, Chęciński, Rurarz (83 Kroczak), Boczkowski (30 Piątkowski).

Żółte kartki:

Czerwone karki:

Sędzia: Piotr Poźniak (Wrocław).

Widzów: 100.Inne wyniki 17 kolejki IV ligi:
>> sobota, 19.03.2011

Prochowiczanka Prochowice – Miedź II Legnica 3:1
Węgłowski 54, Nowak 63, Ogórek 71 – Antosiewicz 64

Strzelinianka Strzelin – Ślęza Wrocław 2:2
Józefowicz 51 (k), Brusiło 75 – Adamczyk 37 44

Piast Zawidów – Konfeks Legnica 1:3
Grabowski 3 – Kaczmarek 32 44 67

Kuźnia Jawor – 1985 Szczawno Zdrój 4:0
Bober 25 64, Kalinowski 44, Kurpczak 46

>> niedziela, 20.03.2011

Orkan Szczedrzykowice – Puma Pietrzykowice 4:1
Majka 45, Ostrowski 78 87, Lazarek 81 – Pingot 20

Piast Żmigród – GKS Kobierzyce 2:1
w Rawiczu
Sawicki 35, Abramowicz 65 – Kubasiewicz 90

BKS Bobrzanie Bolesławiec – Karkonosze Jelenia Góra odwołany z powodu złego stanu boiska