Chrobry II zaczyna walkę o punkty w czwartej lidze

W związku z przeniesieniem meczu pierwszej drużyny Chrobrego na niedzielę, przesunięciu uległo też spotkanie czwartej ligi, rezerw MZKS-u z Pumą Pietrzykowice. Początkowo zaplanowany na niedzielne przedpołudnie mecz ostatecznie odbędzie się w dzień wcześniej, czyli w sobotę i rozpocznie o godz. 13:00. Areną zmagań domowych pojedynków Chrobrego II w tym sezonie będzie druga płyta Głogowskich Obiektów Sportowych, a wstęp na każdy z nich jest bezpłatny. Zapraszamy więc na debiut rezerw Chrobrego w czwartej lidze, bo ich pierwszy rywal na tym poziomie zdecydowanie należy do wymagających.

Puma Pietrzykowice jest zespołem, który może namieszać. Przekonuje do tego kadra 9. ekipy czwartej ligi w poprzednim sezonie. Grzegorz Paukszt, Artur Monasterski, Dariusz Zalewski czy Tomasz Kosztowniak to nie są postacie zupełnie anonimowe w dolnośląskim futbolu. W meczach sparingowych Puma pokonała m.in. Motobi Kąty Wrocławskie 2:1.

Sporą niewiadomą jest skład drugiego zespołu Chrobrego. Ten w dalszym ciągu w znacznej mierze będzie tworzony przez młodzież, ale w poszczególnych spotkaniach nie zabraknie też bardziej doświadczonych piłkarzy z pierwszej drużyny. W porównaniu do sezonu 2009/10, młoda kadra Chrobrego II uległa niewielkim przeobrażeniom. Kilku graczy nie ma już w pomarańczowo-czarnych szeregach, ale doszli bramkarz Paweł Zieleziński, Michał Morawski i Jacek Ratajewski z juniorów, inny goalkeeper, niespełna 16-letni Rafał Mazur z BKS-u Bolesławiec czy 17-letni Bartosz Machaj z Lecha Poznań. Niebawem do kadry dołączą też zawodnicy, którzy z początkiem września podejmą naukę w klasie sportowej.

IV liga – sobota, 14.08.2010, godz. 13:00
Chrobry II Głogów – Puma Pietrzykowice
Druga płyta GOS, wstęp wolny, wejście od strony budynku piłkarskiego „Chrobry”

O RYWALU:
Pełna nazwa: LKS Puma (cegielnia.com) Pietrzykowice
Adres: Sportowa 1, Pietrzykowice, 50-080 Kąty Wrocławskie
Rok założenia: 1963
Barwy:
Trener: Tomasz Sarniak
WWW: www.pumapietrzykowice.futbolowo.pl

W innych spotkaniach 1. kolejki IV ligi:
–> 14.08.2010
Bielawianka Bielawa – 1985 Szczawno Zdrój
Orkan Szczedrzykowice – Konfeks Legnica (w Legnicy)
Strzelinianka Strzelin – Miedź II Legnica (w Kondratowicach)
Prochowiczanka Prochowice – Karkonosze Jelenia Góra
BKS Bobrzanie Bolesławiec – Kuźnia Jawor
–> 15.08.2010
Piast Zawidów – GKS Kobierzyce (w Kobierzycach)
Piast Żmigród – Ślęza Wrocław (w Rawiczu)