Chrobry ograł Młodego Śląska

W pierwszym meczu sparingowym Chrobry Głogów bez większego problemu ograł Śląska ME Wrocław 3:0 (2:0). Wynik otworzył technicznym strzałem Zbigniew Grzybowski. W dalszej kolejności trafiali jeszcze Mateusz Hałambiec i Kamil Piotrowski.

Od początku ton wydarzeniom na boisku nadawali piłkarze Chrobrego. Już w piątej minucie po dokładnym zagraniu ze środka pola w dobrej sytuacji znalazł się Zbigniew Grzybowski, który precyzyjnym lobem wyprowadził Chrobrego na prowadzenie. Rywali stać było jedynie na to, żeby raz zagrozić bramce Marka Zatora, jednak ten uderzenie z 16 minuty skutecznie odbił. W 24 minucie wytrzymałość poprzeczki bramki Śląska sprawdził Adam Samiec, który bombnął z 40 metrów. Piłka odbita od niej szczęśliwie trafiła do Mateusza Hałambca, który w swoim stylu posłał ją do siatki. Prowadzenie przed przerwą mógł jeszcze podwyższyć Łukasz Ochmański, jednak po centrze Adama Filbiera, uderzył głową tak, że piłka poleciała wprost w bramkarza Śląska.

Po przerwie na boisko wybiegła druga jedenastka Chrobrego, lecz obraz gry nie uległ wielkiej zmianie. W 54 minucie w dobrej sytuacji znalazł się Przemysław Stasiak, ale uderzył w słupek. Swój wyczyn skopiował także w 71 minucie, jednak zdołał jeszcze przejąć piłkę i wystawić ją nadbiegającemu Kamilowi Piotrowskiemu, który posłał ją do siatki. W końcówce przed szansą dwukrotnie stawał jeszcze Konrad Węglarz, tyle że nie potrafił wykorzystać obu sytuacji sam na sam.

Chrobry po niezłym meczu bez większego trudu rozprawił się z występującym w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy Śląskiem Wrocław, co na starcie przygotowań do II ligi może napawać optymizmem. W zespole Chrobrego zagrał Zbigniew Grzybowski oraz testowany Filip Wiśniewski z Odry Wrocław.

Głogów, 6.07.2011 g. 11:00
Chrobry Głogów – Śląsk ME Wrocław 3:0 (2:0)
Bramki: Grzybowski 5, Hałambiec 24, Piotrowski 71.
Chrobry: Zator (46 Augustyn) – Suchecki (46 Michalec), Samiec (46 Sylwestrzak), Bukraba (46 Wolbaum), Filbier (46 Sypień), Hałambiec (46 Wiśniewski), Niedźwiedź (46 Kosmala), Machaj (46 Waszkowiak), Kaczmarek (46 Piotrowski), Ochmański (46 Stasiak), Grzybowski (46 Węglarz).