Chrobry rozda karty?

W piątek do Głogowa przyjeżdżają połączone siły Wulkanu Wrocław i dawnego Moto-Jelcza Oława. Gdy fuzja obu klubów doszła do skutku, wydawało się, że drużyna, mając całkiem pokaźną przewagę punktową wypracowaną przez samego Wulkana, spokojnie podąży w stronę przynajmniej baraży o II ligę. Okazało się jednak, że na szybko i na siłę budowana ekipa nie sprostała zadaniu, a przy tym po części na własne życzenie trudnemu terminarzowi. Bo biorąc pod uwagę zestawienie spotkań w rundzie wiosennej, piątkowy rywal Chrobrego ma tylko 2 punkty więcej. Gubił je w Oleśnicy, doznawał druzgocącej porażki w Polkowicach, a i u siebie nie był w stanie zatrzymać nie tyle czołówki (Polonia, Motobi), co nowosolskiego Dozametu. W zasadzie to żaden osiągnięty przez oławian (wrocławian?) rezultat nie robi wrażenia. Na podstawie tego łatwo można wysunąć wniosek, że Wulkan/MKS nie zasłużył na te baraże, ale cały czas liczy się w grze. Mecz z Chrobrym jest dla oławian najważniejszym w sezonie, bo nawet przy remisie Polonii w Ząbkowicach, co wydaje się być całkiem realne, zwycięstwo w Głogowie da im 2. miejsce.
Chrobry nie zagra z tymi, którzy w przekroju całego sezonu zdobyli dla nas 24 na 55 bramek: Konrada Węglarza, Mateusza Niedźwiedzia, Michała Bukraby i Jarosława Gada. To spory ubytek, ale z podobnymi problemami zespół boryka się nie od dziś, a mimo wszystko ma za sobą bardzo dobrą passę czterech zwycięskich spotkań. Grający bez presji głogowianie zdają się być nieco innym zespołem. Poza tym sam mecz z Wulkanem/MKS nie ma byle jakiego znaczenia. Teksty o miłym akcencie na koniec sezonu, udanym pożegnaniu z publicznością można sobie darować, ale jest to mecz kończący wieloletnią przygodę z pierwszą drużyną Chrobrego legendy tego klubu Sławomira Cupera. I zapewne nie tylko on będzie chciał, aby to zwieńczenie kariery wypadło dobrze. Sam Sławek na pewno pojawi się między słupkami głogowskiej bramki.
Jak wszyscy wiemy, w ekipie gości występuje były zawodnik Chrobrego Mateusz Milkowski, lecz z informacji, które do nas dotarły, jego występ przeciw Chrobremu nie jest pewny. Początek piątkowego meczu o godz. 17:30 na II płycie.

——————————
O RYWALU
——————————


Pełna nazwa: Wulkan/MKS Oława
Rok powstania: 1946 (Moto-Jelcz Oława), 2008 (Wulkan/MKS)
Adres: Sportowa 1, 55-200 Oława
Kontakt: (71) 313-21-12
Internet: brak
Barwy: czarno-biało-zielone
Sukcesy: 13 sezonów w II lidze (Moto-Jelcz), awans do III ligi (Wulkan)
Stadion: 3000 miejsc (1000 siedzących)
Oświetlenie – brak
Bilety –
Bramkarze: Marek Bihun (88), Konrad Forenc (92), Sebastian Mordal (91).
Obrońcy: Łukasz Alama (88), Tomasz Horwat (81), Radosław Parada (87), Michał Pędzich (85), Dawid Pożarycki (91), Dariusz Zalewski (84).
Pomocnicy: Hubert Adamski (88), Krzysztof Gancarczyk (88), Waldemar Gancarczyk (90), Tomasz Grabowski (87), Tomasz Jaworski (81), Sławomir Kopek (87, Damian Kozioł (86), Mateusz Milkowski (87), Tomasz Sarniak (79), Michał Sikorski (82), Paweł Skorupa (91), Michał Struzik (83), Sebastian Wilusz (87).
Napastnicy: Piotr Kluzek (75), Grzegorz Lew (89), Dawid Lipiński (88), Łukasz Ochmański (84), Przemysław Stasiak (83).
Trener: Jacek Opałka (od 29 kwietnia 2009)
Uwagi: Drużyna powstała w wyniku przejęcia sekcji piłki nożnej Wulkanu Wrocław przez Moto-Jelcz (MKS) Oława. W rundzie wiosennej sezonu 2008/09 występuje pod nazwą Wulkan/MKS Oława.

Ostatnie mecze:

33. kolejka: Wulkan/MKS Oława – Tęcza Krosno Odrzańskie 4:2
Ochmański 12, ? 48, 50, Kluzek 83 – Urbański 20, Wolbaum 65
Wulkan/MKS: Forenc – Horwat, Parada, Zalewski, Alama – Struzik, Sikorski, K.Gancarczyk, Adamski – Milkowski, Ochmański. Zmiany: Pędzich, Grabowski, Kluzek

32. kolejka: Pogoń Oleśnica – Wulkan/MKS Oława 2:2
Polak 56, Graf 57 – Milkowski 52 (k), Horwat 90
Wulkan/MKS: Forenc – Alama, Zalewski (75 Kopek), Horwat, Pędzich – Grabowski (46 Kozioł), Sikorski, K.Gancarczyk, Adamski (66 Struzik), Milkowski – Ochmański.

20. kolejka (zaległa): Zagłębie II Lubin – Wulkan/MKS Oława 3:0
Węska 68, Rakowski 90, Skrzypczak 90
Wulkan/MKS: Bihun – Alama, Horwat, Zalewski, Pędzich – Grabowski (60 Kluzek), Sikorski, Milkowski, K.Gancarczyk (70 Wilusz), Adamski (87 Struzik) – Ochmański.

——————————
POZOSTAŁE PARY 34. KOLEJKI – PT. 05.06. GODZ. 17:30
——————————
Pogoń Oleśnica – Łucznik Strzelce Krajeńskie
Górnik Polkowice – Pogoń Świebodzin
Unia Żary – Ilanka Rzepin
Tęcza Krosno Odrzańskie – Zagłębie II Lubin
Orzeł Ząbkowice Śl. – Polonia Świdnica
Dozamet Nowa Sól – Moto-Jelcz Oława 3:0 (wo)
Chrobry Głogów – Wulkan/MKS Oława
Motobi Kąty Wrocławskie – Bebeton Lechia II Nowogród Bobrzański 3:0 (wo) (goście zrezygnowali z wyjazdu)


Chrobry Głogów – Wulkan/MKS Oława

05.06.2009, piątek, godz. 17:30
Druga płyta stadionu GOS w Głogowie
Bilety: 5 zł; za darmo: uczniowie szkół podstawowych