Chrobry rozpoczął przygotowania z nowymi twarzami

W poniedziałek piłkarze Chrobrego Głogów rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej. Pierwsze zajęcia miały odbyć się na płycie ze sztuczną nawierzchnią, ale wobec weekendowych opadów śniegu, który jeszcze dziś zalegał na boisku, przenieśli się na bieżnię lekkoatletyczną.
Spośród nowych twarzy, na zajęciach pojawili się już zakontraktowani Radosław Kałużny i Mariusz Kostek, a także przymierzany do gry w MZKS-ie 20-letni napastnik Karol Janik (wcześniej m.in. Promień Mońki, Ruch Wysokie Mazowieckie i Jagiellonia Białystok) oraz inny napastnik, pochodzący z Lubina, a ostatnio grający w Górniku II Polkowice 20-letni Wojciech Jurak.

A jeśli chodzi o dotychczasowych zawodników Chrobrego, był Mateusz Niedźwiedź, którego w ostatnich tygodniach łączono z Wisłą Płock. Zabrakło jedynie kontuzjowanego znaczny kawałek rundy jesiennej Łukasza Filipiaka, ale ten lada moment dołączy do ekipy, powracając do normalnych zajęć, a Kamil Szczęśniak, choć był, to jednak nawet się nie przebierał. Nie wiadomo kiedy ofensywnie usposobiony, do tej pory kontuzjowany gracz zasili drużynę swoją osobą, ale mówi się, że nie prędko.

Ponadto niepewna jest przyszłość Marka Jabłońskiego, który nie mieści się w podstawowym składzie, częściej nie gra, aniżeli gra, i poważnie rozważa możliwość przeprowadzki do innego klubu. W grę wchodzi zespół z północno-zachodnich rejonów kraju, a więc jego rodzinnych stron.

Od tej pory podopieczni Janusza Kubota będą trenować dwa razy dziennie od poniedziałku do piątku z porannymi zajęciami w sobotę. O 10:30 w terenie bądź na siłowni i o godz. 15:30 na płycie ze sztuczną murawą.