Chrobry w finale

W półfinale okręgowego Pucharu Polski Chrobry Głogów pokonał u siebie rezerwy Miedzi Legnica 5:2, tym samym zapewniając sobie udział w finale. Do bramki czwartoligowca trafiali kolejno Mateusz Hałambiec, Arkadiusz Waszkowiak, Patryk Sypień, Łukasz Ochmański oraz Damian Żmijowski.

Cały mecz to zdecydowana przewaga gospodarzy, którzy udowodnili, że zależy im na rozgrywkach. Do 25 minuty nie przynosiła ona jednak efektu, bo mocno skupiająca się na defensywnie Miedź skutecznie przeszkadzała w obrębie swojego pola karnego. Wtedy Chrobry rozmontował rywali serią szybkich podań po ziemi. W końcowym etapie akcji piłkę wycofano do Mateusza Hałambca, a ten w swoim stylu z ok. 25 metrów posłał ją w samo okienko. Do końca tej części wynik nie uległ zmianie, choć mógł. Strzał Mateusza Niedźwiedzia z dystansu na róg sparował goalkeeper w większej części młodych legniczan, a po centrze Michała Bukraby głową nie trafił w światło bramki Arkadiusz Waszkowiak.

Tuż po przerwie na 2:0 podwyższył Waszkowiak. Zaczęło się od Mariusza Wolbauma, który ruszył w pole karne i z ostrego kąta przymierzył na dalszy słupek. Po interwencji bramkarza Miedzi dobijał młody pomocnik MZKS-u. W 57 minucie po sprytnie rozegranym między dwójką Wolbaum-Niedźwiedź rzucie rożnym do 3:0 doprowadził Patryk Sypień, który otrzymał piłkę na piątym metrze i jeszcze zdążył chwilę pomyśleć, co z nią zrobić. W 63 odpowiedzieli przyjezdni po zamieszaniu w polu karnym, a konkretnie zrobił to Łukasz Pazurkiewicz. Równie szybka odpowiedź nadeszła ze strony Chrobrego. Po 240 sekundach na czystą pozycję wyszedł Łukasz Ochmański, położył goalkeepera czwartoligowca i trafił już do pustej bramki. Ostatnie dwa gole padły w samej końcówce. W 88 minucie Marka Zatora przelobował Pazurkiewicz, a w 90, po wybiciu futbolówki z pola karnego, dopadł do niej Damian Żmijowski, szybkim strzałem zaskakując legnickiego bramkarza. Ten jednak moment wcześniej wyczuł intencję strzelającego z dalszej odległości Niedźwiedzia, zmierzającą pod poprzeczkę gałę przerzucając ponad nią.

OPP: Miedź II Legnica – Chrobry Głogów 2:5 (0:1)