Chrobry wygrywa w Wierzchowicach

W sympatycznej atmosferze upłynął niedzielny mecz towarzyski w Wierzchowicach pomiędzy tamtejszym, A-klasowym Amatorem a Chrobrym. Pomarańczowo-czarni wcale nie mieli łatwej przeprawy z podopiecznymi Jerzego Machaja, bo choć stworzyli sobie sporo sytuacji, to do bramki trafili tylko trzykrotnie. Kilkanaście sekund po pierwszym gwizdku sędziego Pawła Łużnego pokonał Artur Węska, na 2:0 podwyższył Arek Waszkowiak, a rezultat pojedynku ustalił w drugiej części Sebastian Szala. Spotkanie cieszyło się sporym zainteresowaniem, nie tylko ze strony mieszkańców Wierzchowic, ale i głogowian, których w zorganizowanej grupie przybyło ok. 100. Plus tygrys.W sympatycznej atmosferze upłynął niedzielny mecz towarzyski w Wierzchowicach pomiędzy tamtejszym, A-klasowym Amatorem a Chrobrym. Pomarańczowo-czarni wcale nie mieli łatwej przeprawy z podopiecznymi Jerzego Machaja, bo choć stworzyli sobie sporo sytuacji, to do bramki trafili tylko trzykrotnie. Ponadto parokrotnie interweniować musiał Łukasz Zaremba. Kilkanaście sekund po pierwszym gwizdku sędziego Pawła Łużnego pokonał Artur Węska, na 2:0 podwyższył Arek Waszkowiak, a rezultat pojedynku ustalił w drugiej części Sebastian Szala. Spotkanie cieszyło się sporym zainteresowaniem, nie tylko ze strony mieszkańców Wierzchowic, ale i głogowian, których w zorganizowanej grupie przybyło ok. 100. Plus tygrys.

Niedzielny mecz doszedł do skutku dzięki zawiązanej przed rokiem współpracy pomiędzy Chrobrym a Amatorem.
– Bardzo cenimy sobie dobre relacje z Chrobrym. W Amatorze mamy wielu chłopaków z Chrobrego, w którym są szkoleni od podstaw, co widać na boisku i od strony technicznej, i fizycznej – powiedział Jerzy Machaj, były zawodnik MZKS-u, a obecnie szkoleniowiec Amatora.

Amatorowi Wierzchowice życzymy przepełnionego sukcesami debiutanckiego sezonu w klasie A, na co zasługuje, choćby za sprawą licznej rzeszy sympatyków propagujących swój klub poprzez biało-zielone szale i flagi. To rzadki widok na tym poziomie.

Wkrótce galeria zdjęć z tego, co działo się w niedzielę w Wierzchowicach.

8 sierpnia 2010, 16:00 – Wierzchowice
Amator Wierzchowice – Chrobry Głogów 0:3 (0:2)
Węska, Waszkowiak, Szala
Chrobry: Zaremba – Filbier, Kałużny, Bukraba, Waszkowiak (75 Machaj B.), Hałambiec, Machaj B. (46 Szala), Niedźwiedź, Woźniak, Janik, Węska.
Widzów: 400.


To był tylko mecz towarzyski, ale walki na boisku nie brakowało. Publiczność nagrodziła to brawami po końcowym gwizdku


Małe co nieco ze strony kibiców Chrobrego…


Nowy image byłego już prezesa MZKS-u. Zgoli dopiero po awansie?

zobacz całą galerię zdjęć