Ciężka przeprawa

W sobotę o godz. 17:00, w ramach 27. serii spotkań, naszym przeciwnikiem będzie Ruch Radzionków. Wbrew wszelkim pozorom, rywal bardzo wysoko zawiesi poprzeczkę. Bynajmniej powinien tak uczynić, jeśli myśli o pozostaniu w szeregach III-ligowców na kolejny sezon.

Jeszcze wcale nie tak dawno piłkarze z Radzionkowa byli jednym z czołowych zespołów polskiej piłki, a dobitnie świadczy o tym 6. lokata w I lidze sezonu 98/99. Minęło kilka lat, a największy sukces w historii klubu może zostać przyćmiony spadkiem do IV ligi. Może, ale nie musi, a żeby tak się stało „Cidry” nie mogą pozwolić sobie na żadną punktową stratę w pojedynku z Chrobrym. W odniesieniu zwycięstwa ma im pomóc licznie zgromadzona publiczność. Działacze Ruchu poszli w ślad Górnika Zabrze i postanowili obniżyć cenę wejściówek na sobotnie widowisko. 2 zł za wstęp brzmi bardzo atrakcyjnie, mimo to, niewielu wierzy w powodzenie akcji. Tak jakby przeczuwali, że część z nich pogodziła się już z najczarniejszym scenariuszem. Zupełnie niepotrzebnie, bo mimo, że zawodnicy z Radzionkowa grają w ten rundzie w kratkę, potrafiąc zwyciężyć z GKS-em Jastrzębie, by potem oddać komplet punktów przeciętnej Walce Zabrze, to jednak nasza liga już niejednokrotnie udowodniła, że póki piłka w grze, dosłownie wszystko jest możliwe. Doskonale zdają sobie z tego sprawę jutrzejsi gospodarze, a jak się gra ze zdeterminowanymi zespołami „ogona” tabeli wyjaśniać chyba nie trzeba.

RUCH RADZIONKÓW W RUNDZIE WIOSENNEJ:

u siebie

GKS Jastrzębie 1-0
Walka Zabrze 0-1
Miedź Legnica 1-1
Pogoń Świebodzin 1-1

na wyjeździe

Rozwój Katowice 0-1
Dozamet Nowa Sól 2-1
Odra Opole 1-2
Gawin Królewska Wola 1-1
Polar Wrocław 4-0

Bilans: 9 meczy – 3 zwycięstwa – 3 remisy – 3 porażki – bramki: 11-8
Aktualna pozycja w tabeli: 14 (27 pkt.)

Jesienią na boisku w Głogowie nasi piłkarze pokonali Ruch 3-0 po bramkach: Rośmiarka, Węglarza i Druciaka. Wcześniejsze potyczki obu drużyn przedstawiają się następująco:

SEZON 2003/2004

Chrobry Głogów – Ruch Radzionków 1-0
Helwig 25’

Ruch Radzionków – Chrobry Głogów 2-1
Kałwak 40’, Bonk 73’ – Pojnar 53’

SEZON 2004/2005

Ruch Radzionków – Chrobry Głogów 0-0

Chrobry Głogów – Ruch Radzionków 1-2
Rośmiarek 9’ – Bonk 20’, Mitura 48’

Miejmy nadzieję, że nasi piłkarze nie popełnią tych samych błędów, co w środowym meczu ze Skalnikiem i tym razem będą potrafili znaleźć receptę na rywala.

W pozostałych meczach najciekawiej zapowiada się ten w Jastrzębiu. W pojedynku na szczycie, zespoły GKS-u i Miedzi stoczą ze sobą batalię o pozycję lidera rozgrywek. Faworytem są oczywiście gospodarze, którzy oprócz tego, że zagrają w pełnym składzie, dodatkowo są podbudowani cennym remisem w Opolu. Kibice Miedzi zaś po cichu liczą na niespodziankę i mają ku temu podstawy. W bezpośrednich potyczkach z czołówką okazywali się lepsi, a jesienią rozgromili aktualnego lidera 5-2. Starcie najlepszej w lidze ofensywy (GKS) z najlepszą defensywą (Miedź) zapowiada bardzo interesujące zawody. Na remis obu zespołów chytrze oczekuje opolska Odra, która nie będzie miała łatwej przeprawy w Nowej Soli. Jeśli Dozamet straci punkty, widmo niższej klasy rozgrywkowej stanie się jeszcze straszniejsze, a już teraz wzbudza niepokój. Pogoń Świebodzin do pojedynku w Słubicach przystąpi podłamana zawirowaniami w klubie, Kolejny gwóźdź do trumny wbiła dymisja prezesa, Roberta Skowrona, który jednocześnie wycofał człon „Figaro” z nazwy drużyny. Firma, której sam jest właścicielem, była znaczącym sponsorem Pogoni.

Rozkład pozostałych par 27. kolejki III ligi gr. 3:

Walka Zabrze – Lechia Zielona Góra 13 maja, 17:00
Dozamet Nowa Sól – Odra Opole 13 maja, 17:00
Rozwój Katowice – Gawin Królewska Wola 13 maja, 17:00
Polonia Słubice – Pogoń Świebodzin 13 maja, 17:00
Promień Żary – Polar Wrocław 13 maja, 17:00
Skalnik Gracze – Raków Częstochowa 13 maja, 17:00
GKS Jastrzębie – Miedź Legnica 13 maja, 19:00