Co u innych?

Kilka tygodni po zakończonym sezonie 2009/10 przygotowania do nowych rozgrywek wznawiają zespoły trzeciej ligi. Choć do pierwszych spotkań pozostał tylko miesiąc, nie ma wielkich zmian wśród rywali Chrobrego. Zauważyć można tendencję przechodzenia klubów do budowy zespołu w oparciu o młodych wychowanków. W przerwie zimowej postąpił tak chociażby Promień Żary, a obecnie w jego ślady idzie Polonia Świdnica. Przyjrzyjmy się jak na miesiąc przed startem ligi wygląda sytuacja w poszczególnych drużynach.

Kilka tygodni po zakończonym sezonie 2009/10 przygotowania do nowych rozgrywek wznawiają zespoły trzeciej ligi. Choć do pierwszych spotkań pozostało już tylko kilka tygodni, nie ma wielkich zmian wśród rywali Chrobrego. Zauważyć można tendencję przechodzenia klubów do budowy zespołu w oparciu o młodych wychowanków. W przerwie zimowej postąpił tak chociażby Promień Żary, a obecnie w jego ślady idzie Polonia Świdnica. Przyjrzyjmy się jak na miesiąc przed startem ligi wygląda sytuacja w poszczególnych drużynach.

Po kompletnie nieudanej rundzie wiosennej w wykonaniu Polonii Świdnica, w klubie postanowiono dać szansę trenerowi Maciejowi Jaworskiemu, który zastąpił Jarosława Solorza. Jaworski dotychczas pracował z powodzeniem z juniorami świdnickiego klubu i w przyszłym sezonie ma budować zdecydowanie odmłodzony zespół. W Polonii podziękowano za współpracę doświadczonym piłkarzom i zapewne o sukcesy w zbliżającym się sezonie będzie bardzo ciężko.

Zmian szkoleniowców nie powinno być w Pogoni Oleśnica i Moto-Jelczu Oława. Oba zespoły podpisały w ostatnich dniach umowy o współpracy ze Śląskiem Wrocław, które w przyszłości mogą przynieść im wymierne korzyści. Na razie jednak obie drużyny mogą doznać poważnych osłabień. Z Miedzią Legnica trenuje Michał Michalec (Pogoń), a bardzo bliski przejścia do MKS Kluczbork jest król strzelców sezonu 2009/10 Łukasz Ochmański (Moto-Jelcz).

Roszada zaszła na ławce trenerskiej w Nowej Soli. Doskonale radzący sobie wiosną z Dozametem Krzysztof Pawlak powędrował do Gorzowa Wlkp., a jego miejsce zajął świetnie znany, choć nie najlepiej wspominany w Głogowie Romuald Kujawa.

Poważnego osłabienia doznała Ilanka Rzepin. Z drużyny odszedł filar obrony Ivan Udarevic, który przeszedł do Floty Świnoujście. Najprawdopodobniej to nie koniec osłabień, a kolejka do odejścia z klubu jest bardzo długa. Jak informuje nieoficjalna strona klubu z Rzepina opuścić Ilankę może nawet dziewięciu piłkarzy. Na korzyść zespołu z lubuskiego przemawia fakt, że po dwóch sezonach tułaczki powróci on na swój stadion. Ten został gruntownie zmodernizowany i prawdopodobnie na jesień będzie już gotowy.

Niewiadomymi mogą okazać się nowi trzecioligowcy. Spadkowicz z II ligi Ślęza Wrocław boryka się z poważnymi problemami finansowymi. Zespół został zgłoszony do rozgrywek, ale nie wiadomo czy w nich zagra. Wszystko powinno wyjaśnić się w najbliższych dniach. Mimo tych kłopotów treningi podopieczni Zbigniewa Mandziejewicza wznowią w poniedziałek.

Nowego szkoleniowca ma Orzeł Międzyrzecz. Po zwycięstwie w IV lidze lubuskiej zespół powierzono Krystianowi Traczykowi, który zastąpił Henryka Stawasza.

Za to mistrz IV ligi dolnośląskiej Lechia Dzierżoniów nie przewiduje poważniejszych zmian w zespole. Klub stawia na piłkarzy, którzy osiągnęli sukces w poprzednim sezonie i nie przewiduje poważniejszych wzmocnień.