Czeka ich ogrom pracy

Poniedziałkowymi badaniami wydolnościowymi piłkarze Chrobrego rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Te były inne niż zwykle. W Głogowie pojawił się dr Bartosz Ochman z AWF Wrocław z całą aparaturą. Z jego pomocy korzystało i korzysta wiele klubów, nie tylko tych w województwie dolnośląskim.
– Za pośrednictwem sprzętu sprawdzamy wydolność zawodników, ich potencjał i to, jak są przygotowani – powiedział Bartosz Ochman, z którym współpracę, podobnie jak w Miedzi i Czarnych, zapoczątkował trener Janusz Kubot.
Badania odbyły się na bieżni lekkoatletycznej stadionu głównego i polegały na przebiegnięciu trzech okrążeń: pierwszego niemal spacerkiem, drugiego truchtem przy maksymalnym wysiłku na ostatnim okrążeniu. Łącznie każdy z piłkarzy pokonał ok. 1200m.
W badaniach udział wzięli aktualni piłkarze pierwszej drużyny i część juniorów. Całość zapoczątkował Krzysztof Kotlarski, a na bieżnie nie wybiegł jedynie Marek Jabłoński. Bo choć pojawił się na obiekcie, to jednak zabraniało mu to zalecenie lekarza po wstrząśnieniu mózgu, którego nabawił się podczas jednego z treningów w ubiegłym sezonie. Pocić nie musieli się jedynie nasi bramkarze, ale i tak ciekawość przyciągnęła ich na stadion, łącznie z Łukaszem Stepokurą i… byłym już golkiperem Sławomirem Cuperem. Z kolei grupę juniorów reprezentowali: Michał Zarębski, Sebastian Górski, Kamil Piotrowski, Mateusz Małucki, Patryk Kraska i Łukasz Malesa. Miał być jeszcze Piotr Niewieściuk, ale z przyczyn od siebie niezależnych nie mógł stawić się do dyspozycji.
Badania mają na celu przygotowanie piłkarzy pod trening indywidualny. Dzięki wynikom sztab szkoleniowy może dostosować przygotowania dla każdego z zawodników. Szczegółowymi rezultatami zajmie się już sam szkoleniowiec. My jednak postanowiliśmy spytać, jak sytuacja wygląda na pierwszy rzut oka.
– Co prawda najpierw muszę zgrać te badania na komputer, przeanalizować je, przefiltrować, usunąć błędy i dopiero wówczas wyjdzie rzeczywisty wynik. Jednak na pierwszy rzut oka, cóż, rewelacji nie ma. Jeśli mam to oceniać w skali od 1 do 10 to dałbym solidne 3.5 – stwierdził Bartosz Ochman, wcześniej dodając: – Znam Janusza Kubota i wiem, że lubi takie wyzwania.
Tak więc przed graczami Chrobrego chyba raczej treningi na pełnych obrotach. Ruszają już jutro. Po godz. 10:00 zajęcia na siłowni, a o godz. 17:00 na boisku.