Czy grozi nam… czwarta, tj. piąta liga?!

– Drużyny, które po zakończeniu rozgrywek sezonu 2008/2009 zajmą w tabelach III ligi miejsca 15-16 oraz 17 spadają do właściwej terytorialnie IV ligi. Ilość drużyn spadających z III lig może ulegać zwiększeniu o ilość drużyn spadających z II ligi. Ilość drużyn spadających ulega zmniejszeniu w przypadku awansu drużyny z drugiego miejsca w sytuacji, w której przegrana drużyna II ligi spada do innej terytorialnie grupy III ligi – czytamy w regulaminie III-ligowych rozgrywek, jaki widnieje na stronie Lubuskiego ZPN-u.
A patrząc na zespoły z dołu tabeli w II lidze, chyba możemy powoli zacząć się obawiać. Nie wierzymy, że nie poleci ostatnia w grupie Polonia Słubice. To raz. Miedź Legnica (obecnie strefa spadkowa), Lechia Zielona Góra i Czarni Żagań (obie strefa barażowa) jakoś mogą się jeszcze wykaraskać, ale nie muszą. Jeśli tego nie uczynią, w ewentualnych meczach barażowych nie trafią przecież na siebie. Wówczas nie muszą wygrać i mogą spaść. A to wtedy aż 4 zespoły! Dodatkowo dochodzi wicelider III ligi, bo nie jest powiedziane, że w barażach trafi na którąś z ekip z grona lubuskiego bądź dolnośląskiego, nie jest też powiedziane, że tę rywalizację wygra…
Obecnie plasujemy się na 9. pozycji w ligowej stawce. Niewiadomo jak potoczy się sprawa z walkowerem za mecz z Dozametem. W swojej tabeli punkty odjęliśmy, dlatego też nad zagrożonym 13. miejscem, które okupują nowosolanie, mamy 7 punktów przewagi. Z naszych obliczeń wynika, że i 12. lokata (obecnie Orzeł) może zabrać III ligę, bo przecież w przyszłym sezonie liga skupi nie 17, a 16 ekip. Choć mamy nadzieję się mylić. W bliższej i dalszej perspektywie mamy ciężkie starcia z walczącymi o promocję Górnikiem i Wulkanem/MKS, a będący za nami nowosolanie i ząbkowiczanie, jakby tego było mało, rozegrają jeden mecz więcej od nas. Tzn. nie do końca rozegrają, bo dostaną komplet oczek za starcia z wycofanym Moto-Jelczem. Reasumując… zrobiło się mocno niewesoło, choć wydawało się, że w tym sezonie Chrobry już o nic nie musi walczyć. Chyba jednak musi.