Dobiegniew Cup: triumf juniorów Chrobrego

Juniorzy Chrobrego zakończyli zmagania w szesnastej edycji Dobiegniew Cup bez porażki na koncie. W finale kategorii U-17 pokonali Arkę Mierzęcin 2:1, więc do Głogowa nie wrócą z pustymi rękoma, tylko z dyplomami, pucharami, kompletem strojów piłkarskich i sprzętem sportowym Ziny. W decydującym o wszystkim pojedynku triumf Chrobremu zapewniły gole Jacka Ratajewskiego i Macieja Sanojcy. Wygranym jest też Wojciech Kubik, który zgarnął nagrodę dla najlepszego bramkarza młodzieżowych zmagań.

Skład finału w kategorii U-17 nie jest niespodzianką. Chrobry to czołówka Ligi Dolnośląskiej Juniorów Młodszych, a Arka Mierzęcin skupiła wokół siebie juniorów poznańskiego Lecha.
– Mecz z Arką był dla nas sporym wyzwaniem. Skład tej drużyny to zawodnicy Lecha Poznań, którzy w przerwie między rozgrywkami zawsze zasilają szeregi Arki na Dobiegniew Cup. W swoich szeregach mieli najlepszego zawodnika turnieju, króla strzelców i żonglera z liczbą ponad 500 podbić głową, więc był to nas dla trudny, nawet bardzo trudny rywal. W dodatku miał za sobą większość publiczności, choć i nam kibicowała garstka widzów, choćby z Drezdenka. Cieszymy się, bo Dobiegniew Cup okazał się znakomicie zorganizowanym turniejem i świetnym przerywnikiem między sezonami – relacjonują przedstawiciele juniorów MZKS-u.