Fani Zagłębia zbojkotują drugoligową drużynę

Jak informuje oficjalna strona internetowa kibiców Zagłębia Sosnowiec, fani drużyny z Zagłębia Dąbrowskiego postanowili zbojkotować drugoligowy zespół swojego klubu. W związku ze złą sytuacją finansową i kadrową klubu oraz wobec braku jakiejkolwiek możliwości współpracy z władzami Zagłębia Sosnowiec, kibice zdecydowali się założyć własny klub.

Zagłębie 1906 Sosnowiec, bo tak będzie się nazywać, występować ma od przyszłego sezonu na boiskach B-klasy i to na meczach tej drużyny pojawiać się będą zagorzalsi fani z Sosnowca.
– Zadłużenie klubu, które wynosi około 3 mln zł, gra młodzieżą o utrzymanie i ogólny brak perspektyw na lepszą przyszłość Zagłębia skłoniła grupy kibicowskie i osoby decyzyjne wśród kibiców do podjęcia tak radykalnego kroku. W przyszłym sezonie na meczach drugoligowego Zagłębia nie będzie prowadzony zorganizowany doping, a także nie będą robione oprawy i nie pojawia się flagi na płocie, próżno będzie też szukać kibiców Zagłębia na sektorach gości II ligowych klubów – czytamy na stronie zaglebie.sosnowiec.pl.

za: zaglebie.sosnowiec.pl