Fatalna, wstydliwa niedziela juniorów

Wstydliwą porażkę odnieśli na wyjeździe juniorzy starsi Chrobrego, którzy w ramach 27. kolejki LDJ-ki zostali rozniesieni przez Pogoń Oleśnica, przegrywając aż 0:8! O sporym nieszczęściu mogą też mówić juniorzy młodsi. Mimo dwukrotnego prowadzenia i znakomitych sytuacji, ostatecznie ulegli 2:3.

To nie pierwsza tak wysoka porażka juniorów starszych wiosną. Pod uwagę trzeba wziąć pewne czynniki łagodzące, bo drużyna, w odróżnieniu od rundy jesiennej, gra zaniżonymi rocznikami, a do tego dość mocno zmienianym z tygodnia na tydzień składem, co ma wpływ na brak zgrania.
– Jednak nawet mimo tego do takich sytuacji dochodzić nie powinno – przyznał trener Paweł Rząsa.

Mają co rozpamiętywać również juniorzy młodsi.
– Pozostał ogromny niedosyt, bo parokrotnie znajdowaliśmy się w sytuacjach sam na sam, do tego porzeczka, i nie tak powinno się to potoczyć. Podobny przebieg miało też jesienne spotkanie z Pogonią w Głogowie. I wtedy przegraliśmy 2:3 – podsumował szkoleniowiec JM MZKS-u Lucjan Stelmach.
Dość kuriozalna była bramka oleśniczan w drugiej części, którą piłkarze Chrobrego przegrali 0:2. Piłka, po odbiciu się od poprzeczki, uderzyła o plecy Adriana Hetmana i tym sposobem wpadła do bramki.

Teraz przed głogowianami jeszcze trudniejsze zadanie, bo czwartkowe pojedynki z faworyzowanym Zagłębiem Lubin.

LDJS: Pogoń Oleśnica – Chrobry Głogów 8:0 (4:0)
Chrobry: Kwiatkowski – Nomejko, Ratajewski, Galiński (46 Krawczyk), Morawski, Walicki, Kłosowski, Andreasik, Kosmala, Zarębski, Waszkinel.

LDJM: Pogoń Oleśnica – Chrobry Głogów 3:2 (1:2)
Bramki (Chrobry): Chwałczyński 1 35.
Chrobry: Hetman – Łysowski, Żelazowski, Wośkowiak, Mucha, Chwałczyński, Przymus J., Szewczyk, Kycej, Grzesiński, Sanojca (70 Niedośpiał).