Gad i Kopernicki ostatecznie odchodzą z Chrobrego

Wczoraj definitywnie Jarosław Gad i Grzegorz Kopernicki pożegnali się z naszym klubem. Byli zawodnicy Promienia Żary już wcześniej porozumieli się w sprawie zerwania swoich kontraktów, ale przez pierwszy tydzień okresu przygotowawczego mieli występować w charakterze testowanych graczy. I występowali, ale tylko do czwartku. Ostatecznie obaj postanowili przerwać przygodę z głogowskim klubem i rozpoczęli poszukiwania nowych zespołów, choć są bliscy przejścia do II-ligowych Czarnych Żagań. Pierwszy z nich rozegrał w barwach pomarańczowo-czarnych 19 spotkań i dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Z kolei starszy o 8 lat od Jarosława Gada, Grzegorz Kopernicki wystąpił w 15 ligowych spotkaniach MZKS-u.

Jednocześnie informujemy, że zaplanowana na godzinę 10:30 jutrzejsza gierka wewnętrzna pierwszego zespołu Chrobrego została ostatecznie przesunięta na godzinę 9:30 i odbędzie się na II płycie.

Zmianie uległ też harmonogram sparingowy Chrobrego. Nie Czarni Żagań, a ligowy rywal Promień Żary będzie sparingpartnerem głogowian w sobotę 18 lipca.