Głogów – czwarta liga i klub z innej bajki

– Głogów, czwarta liga i klub z innej bajki – takimi słowami Mateusz Borek wprowadził widzów do kolejnej odsłony magazynu piłkarskiego Cafe Futbol, którego gościem specjalnym był piłkarz Chrobrego Radosław Kałużny, a znaczną część przedpołudniowego programu poświęcono naszemu klubowi.

W studiu opowiadaniom Radosława Kałużnego przysłuchiwali się Mateusz Borek, Roman Kołtoń i Wojciech Kowalczyk, którzy z podziwem odnosili się do przekazywanych im informacji z życia klubu. Przedstawiono urywki z zeszłotygodniowej prezentacji drużyn Chrobrego oraz pokazano Głogowskie Obiekty Sportowe, a w roli przewodnika wystąpił prezes klubu Przemysław Bożek. Nie pominięto również tematu utworzenia klasy sportowej w szkole ponadgimnazjalnej.
– W Głogowie skupię się przede wszystkim nad prowadzeniem tej klasy od strony organizacyjnej i sprowadzaniem utalentowanych zawodników do niej. Chcę również pomóc drużynie w wywalczeniu awansu do drugiej ligi – odpowiedział zapytany o swoją rolę w Chrobrym Radosław Kałużny.

Nowy nabytek Chrobrego przybliżył również obecną sytuację zespołu, który traci do lidera rozgrywek 8 punktów. Z optymizmem patrzy jednak w przyszłość.
– Pracujemy bardzo mocno, każdy z nas ma do dyspozycji sport-tester, który jest jednym z wyznaczników nowoczesności w klubie. Mamy też do dyspozycji własnego fizjologa i odnowę biologiczną. Zaimponowało mi również podejście młodszych kolegów z zespołu. Na przykład Konrad Węglarz, który przez 20 miesięcy pracował w kopalni, godził pracę z grą w klubie. To wszystko jest bardzo budujące przed zbliżającą się rundą – powiedział Radosław Kałużny.