Gonili, gonili, ale nie dogonili

W 2. kolejce Ligi Dolnośląskiej Juniorów granie na własnym terenie nie okazało się atutem dla żadnej z naszych drużyn. Juniorzy starsi Chrobrego przegrali z Moto-Jelczem Oława 3:4. Ich młodsi koledzy polegli 1:2.

Starsza drużyna Chrobrego Głogów przegrała na własnym terenie z Moto-Jelczem Oława 3:4. Przez ostatnie 20 minut głogowianie grali w dziesięciu, bo czerwoną kartkę, za drugą żółtą, otrzymał Mateusz Tetłak. Wówczas rezultat pojedynku był już ustalony, ale to przeszkodziło Chrobremu w gonieniu wyniku. Siły wyrównały się dopiero w samej końcówce za sprawą czerwieni dla przedstawiciela MJO.
– Mecz należał do twardych, nawet poniekąd brutalnych, bo na boisku było sporo fauli. Od początku goniliśmy wynik, w pewnym momencie przegrywając nawet różnicą dwóch goli, ale mamy czego żałować. Siedzieliśmy na rywalach, stwarzaliśmy sytuacje, podczas gdy goście w drugiej odsłonie oddali tylko dwa groźne strzały. Niestety, oba były celne – podsumował trener JS Chrobrego Lucjan Stelmach.

Na styku był też pojedynek juniorów młodszych. Do remisu w 70 minucie doprowadził Arkadiusz Karcz, ale odpowiedź oławian była błyskawiczna. Już w doliczonym czasie gry wielkim bohaterem rywalizacji mógł zostać broniący Tomasz Derylak, który, nie mając nic do stracenia, popędził w pole karne, aby wziąć udział przy stałym fragmencie. Po wrzutce z rzutu rożnego to właśnie jego odnalazła futbolówka i choć goalkeeper Chrobrego trafił w światło bramki, to piłkę w sobie wiadomy tylko sposób zatrzymał stojący na linii bramkowej zawodnik gości.
– To był przede wszystkim mecz walki i zarazem mecz bardzo wyrównany. Przy decydującym o wszystkim golu niewiele mieliśmy do powiedzenia. Piłkarzowi z Oławy wyszedł strzał życia z ponad 25 metrów. Tak jak wcześniej przewidywałem, była to dla nas trudna przeprawa, bo goście dysponują silnym rocznikiem i tworzą naprawdę dobry zespół. Swoim chłopakom dziękuję za pełną ambicji walkę do samego końca – mówił Tomasz Ficner, szkoleniowiec JM MZKS-u.


LDJS: Chrobry Głogów – Moto-Jelcz Oława 3:4 (1:2)
Bramki (Chrobry): Chwałczyński x2, Grzesiński.
Chrobry: Mazur (70 Kubik) – Nomejko, Łysowski, Morawski, Jakubiak, Ratajewski (70 Walicki), Chwałczyński, Przymus J. (65 Gil), Grzesiński, Tetłak, Piotrowski.
Czerwone kartki (Chrobry): Tetłak 70 (za drugą żółtą).
Żółte (Chrobry): Grzesiński.

LDJM: Chrobry Głogów – Moto-Jelcz Oława 1:2 (0:0)
Bramki (Chrobry): Karcz.
Chrobry: Derylak – Falkiewicz, Kuczyński, Jaworski, Przymus P. (50 Haniecki), Żelazowski, Fidah, Oborski (60 Rutkowski), Zdobylak (50 Karcz), Karolak (70 Tyźlik), Kozak.
Żółte (Chrobry): Falkiewicz


2. kolejka LDJ-ki:
sobota, 28.08.2010

Nysa Zgorzelec – Lechia Dzierżoniów 6:5 ll 1:2
Śląsk Wrocław – Polar Wrocław 3:1 ll 8:0
Zagłębie Lubin – Parasol Wrocław 5:1 ll 8:0

niedziela, 29.08.2010

Chrobry Głogów – Moto-Jelcz Oława 3:4 ll 1:2
Orzeł Ząbkowice – Wratislavia Wrocław 5:1 ll 2:0
Pogoń Oleśnica – Miedź Legnica 3:0 ll 1:3
Polonia Świdnica – Zjednoczeni Żarów 1:3 ll 16:0
Górnik Wałbrzych – Motobi Kąty Wr. 4:2 ll 5:0