Górnik Wałbrzych chce przyjechać do Głogowa w pół tysiąca osób

Kibice Górnika Wałbrzych wybiegają nie tylko myślami, ale i działaniami w dalszą przyszłość. Już teraz, na ponad pół roku przed faktem, rozpoczęli mobilizację na mecz Chrobry – Górnik, który rozegrany zostanie w kwietniu 2010 roku na nowym stadionie w Głogowie. To swojego rodzaju ewenement na skalę kraju.
– Pół tysiąca fanów Górnika w Głogowie to priorytet! Mówiąc o sprawach organizacyjno-promocyjnych mamy przede wszystkim na myśli odpowiednie nagłośnienie meczu, jak również zorganizowanie środków transportu dla fanów Górnika, zgód oraz FC dla najliczniejszego wyjazdu, jaki będziemy mieli okazję zaliczyć od 1997 roku po pamiętanym pół tysiącu we Wrocławiu! Fani Chrobrego postawili nam bardzo wysoką poprzeczkę, jakiej do tej pory nie postawił nam nikt od lat 90-tych!!! – czytamy na stronie kibiców KSG ksg1946.pl.
Wałbrzyszanie rozpoczęli także zbiórkę środków finansowych na potrzeby kwietniowego wyjazdu. Te można wpłacać m.in. na specjalne konta bankowe.
Fani Górnika piszą o wysokiej poprzeczce, jaką postawiliśmy im poprzez 360-osobową wyprawę do Wałbrzycha przed kilkoma tygodniami. Fakt, ale to działa w dwie strony, bo dla nas równie sporym wyzwaniem jest uformowanie przynajmniej podobnie liczebnego młyna podczas kwietniowego pojedynku. Wałbrzyscy kibice, w tym zgody, dopingowali swoją drużynę w łącznej liczbie ok. 1000 gardeł.