Grozi nam walkower?

Trzecioligowy mecz piłkarski Chrobrego Głogów z Arką Nowa Sól zakończył się wynikiem 2:0 dla głogowian. Sędzia pokazał osiem żółtych i dwie czerwone kartki. Boisko musieli opuścić dwaj piłkarze Chrobrego w tym jeden z młodzieżowców. W regulaminie rozgrywek trzeciej ligi istnieje zapis, że na boisku musi przebywać trzech młodzieżowców – informuje Radio Zachód. A po zejściu Kamila Szczęśniaka w 68. minucie spotkania, automatycznie nie wprowadzono przepisowego trzeciego młodzieżowca. Czy więc grozi nam walkower? Oficjalnej decyzji nie ma, bowiem każda ze stron inaczej interpretuje przepisy.
– Regulamin III ligi mówi jednoznacznie, że w przypadkach losowych takich jak usunięcie z boiska młodzieżowca, który otrzymał czerwoną kartkę, drużyna gra w osłabieniu bez konieczności wymiany innego zawodnika na młodzieżowca. Drugi przypadek jest taki, że jeżeli młodzieżowiec doznaje kontuzji, a limit zmian został wyczerpany, to naturalnie też gra się tylko dwójką młodzieżowców – wytłumaczył Radiu Zachód kierownik Chrobrego Stanisław Kołtowski.
Mniej szczegółowo wypowiada się Henryk Gruchociak z Lubuskiego ZPN-u, ale jest innego zdania.
– W tym przypadku kierownictwo drużyny Chrobrego powinno dokonać zmiany i ściągnąć seniora, by w jego miejsce pojawił się młodzieżowiec. Tym bardziej, że w tym momencie na ławce Chrobrego było jeszcze trzech innych młodzieżowców. Zgodnie z regulaminem, paragraf 8 punkt 5, jeśli na boisku nie przebywa trzech młodzieżowców, jest walkower – stanowczo stwierdził wiceprezes patronującego III-ligowe rozgrywki związku.

Ze swojej strony znaleźliśmy taki wyciąg z regulaminu, choć innego związku (ale czy to powinno mieć jakiekolwiek znaczenie?):
– w sytuacji wykluczenia (czerwona kartka) zawodnika-młodzieżowca zespół występuje w zmniejszonym składzie bez konieczności uzupełnienia do wymaganego limitu zawodników młodzieżowców, co oznacza, iż nie ma obowiązku zastępowania zawodnika – seniora innym zawodnikiem – młodzieżowcem.

Dla nas sprawa jest jasna…

źródło: Radio Zachód / własne