Gwiazdkowy Turniej Piłki Nożnej w Kaliszu

Do zaprzyjaźnionego miasta wybrało się ok. 35 kibiców i kibicek pomarańczowo-czarnych. Nie popisał się ani nasz zarząd wystawiając mocno rezerwowy skład, ani sami piłkarze zajmując ostatnie, 4. miejsce w turnieju.

Oprócz naszych zawodników, w imprezie udział wzięli oczywiście gospodarze, czyli nowo powstały KKS 1925, drużyna Dream Teamu składająca się z piłkarzy krajowych oraz Włókniarz Kalisz z nieco straszymi KaKaeSiakami w składzie. Jak się później okazało doświadczenie i ogranie wzięło górę, bowiem Ci ostatni ostatecznie tryumfowali.

Wyniki:

Półfinały:
Dream Team – Włókniarz Kalisz 5:5 k. 3:5
Chrobry Głogów – KKS 1925 Kalisz 2:3

Mecz o III miejsce:
Dream Team – Chrobry Głogów 11:8

Finał:
Włókniarz Kalisz – KKS 1925 Kalisz 7:6

Każde ze spotkań rozgrywano 2×12 minut, a w przerwach między nimi odbyły się mecze drużyn młodzieżowych KUKS Kaliszanin – Prosna Kalisz, Władz Miasta z Organizatorami oraz Sponsorami, a także konkurs rzutów karnych dla młodzieży.
Gratulacje dla zwycięzców oraz organizatorów imprezy, której naprawdę niewiele można zarzucić. Wielkie, wielkie brawa! Na bardzo ładną halę OSRiR-u pofatygowało się sporo ludzi, wielu w barwach, a wysoka frekwencja jest niewątpliwie pierwszym poważniejszym sukcesem klubu.
Smuci jedynie fakt potraktowania turnieju przez nasz zarząd, bowiem ktoś mówiąc, że zespół pojechał pierwszym garniturem wystawia się na pośmiewisko. Cuper, Węglarz, Szuszkiewicz, Stelmach, Sybis, Skoczylas – tak mniej więcej wyglądał skład reprezentujący nasze barwy w Kaliszu, a nie tak miało być i nie tak powinno być. Naturalnie, wynik nie był sprawą najważniejszą, w zasadzie był sprawą kompletnie nieistotną, co wielokrotnie powtarzano w najgłośniejszej części trybun, ale jednak pretensje bezpodtsawne nie są drodzy panowie „z góry”…
My raz jeszcze dziękujemy przyjaciołom z Kalisza za jak zawsze świetną gościnę. Życzymy sobie jak najwięcej tego typu imprez i oczywiście zapraszamy na nasze „podwórko”. Okazja ku temu już niebawem…