Hokejowy wynik w siarczystym mrozie

Drugi sparing mają za sobą przygotowujący się do wiosennych rozgrywek juniorzy starsi Chrobrego. Po zwycięstwie z seniorami A-klasowej Łagoszovii Łagoszów, tym razem pokonali mieszany skład (seniorzy i juniorzy) również występującej w klasie A Sparty Przedmoście 7:5 (2:1). Trzy bramki dla głogowian, którzy w niedzielnej potyczce prowadzili już 5:1, zdobył Kamil Piotrowski, a po jednym trafieniu zaliczali Marcel Uliczka, Mateusz Krawczyk, Mateusz Galiński oraz dopiero powoli wkraczający w szeregi Chrobrego Konrad Kosmala, który ma za sobą występy w SMS-ie Łódź. Z kolei w bramce testowany jest Mariusz Zieleziński, który do tej pory szkolił się pod okiem trenerów Śląska Wrocław i być może wiosną zasili szeregi ekipy Pawła Rząsy.
Jako ciekawostkę podamy, że w Sparcie, której trenerem jest Sławomir Cuper, występuje Bartosz Sybis, także wieloletni zawodnik MZKS-u, jeszcze jesienią grający w rezerwach.

Pozytywów w grze swojej drużyny doszukał się trener JS Chrobrego Paweł Rząsa.
– Cieszę się z kolejnego zwycięstwa tych młodych zawodników, lecz nie to było dla mnie najważniejsze. Próbujemy kilku nowych rzeczy i to zaczyna działać, wychodzić. Warunki do gry, przez mróz, były naprawdę wyjątkowe i mogę powiedzieć, że drużyna została zahartowana do maksimum. Już jutro mamy trening i na pewno tuż po nim omówimy ten mecz, który nagrywaliśmy na kamerze – powiedział.

Chrobry JS Głogów – Sparta Przedmoście 7:5 (2:1)
Bramki (Chrobry): Piotrowski 52 61 88, Kosmala 1, Uliczka 24, Krawczyk 68, Galiński 80.
Chrobry: Kubik, Zieleziński – Marszałek, Kłosowski, Masny, Nomejko, Gil, Galiński, Piotrowski, Kosmala, Morawski, Uliczka, Płaziak, Zieliński, Krawczyk, Sołtys.

Kolejne mecze sparingowe naszych juniorów w najbliższą środę na głogowskim „sztuczniaku”. O godz. 11:00 na plac gry wyjdą ci starsi, a dwie godziny po nich młodsi. Obie załogi podejmą rówieśników z leszczyńskiej Polonii.