II ogólnopolski turniej kibiców za nami

W niedzielę w Głogowie odbyła się druga edycja ogólnopolskiego turnieju kibiców zorganizowana przez fanów Chrobrego. Na nasze zaproszenie stawiły się kilku/kilkunasto/kilkudziesięcioosobowe delegacje Bałtyku Gdynia, Górala Żywiec, Petrochemii (Wisły) Płock oraz Rakowa Częstochowa. Niestety, z różnych powodów nie pojawili się Hetman Zamość i Jagiellonia Białystok, odwołując swoje przyjazdy.
Sam turniej odbył się na płycie ze sztuczną nawierzchnią na naszych obiektach. Grano równocześnie na dwóch mniejszych boiskach, w jednej grupie, systemem każdy z każdym. Rywalizację wygrała Petra, która zgromadziła 12 punktów. Chrobry był więc nieco gościnny, ale też bez przesady. Pozostałe dwa miejsca na pudle zajęliśmy właśnie my. Puchary i inne nagrody nie powędrowały tylko i wyłącznie do czołowych ekip, bo przyznano kilka nagród indywidualnych. Najlepszym strzelcem okazał się fan Petry, bramkarzem przedstawiciel Rakowa, a zawodnikiem Bałtyku. Zaś puchar Fair Play powędrował w ręce kibiców Górala.
Po kilku godzinach grania towarzystwo przeniosło się poza Głogów na grilla. Ale nie tego przysłowiowego, a tradycyjnego. Tam na zgromadzonych czekało kilka atrakcji, od przeciągania liny (tu akurat nie było mocnych na Chrobrego), przez pieczonego dzika, po kapelę narodową Irydion, która w końcówce występu wyraźnie rozruszała towarzystwo :-). No i wiele innych rzeczy, ale o nich może nie tu :-). Sama zabawa dla niektórych kończyła się dopiero skoro świt. Dziękujemy wszystkim ekipom za przybycie i do zobaczenia na kibicowskim szlaku.
Jak wspomnieliśmy, była do druga edycja ogólnopolskiego turnieju w Głogowie. Pierwsza miała miejsce w 2005 roku i odbywała się z udziałem KKS-u Kalisz, Karkonoszy Jelenia Góra oraz żużlowej Unii Leszno.

KLASYFIKACJA II OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU KIBICÓW W GŁOGOWIE:

1. Petrochemia Płock 12 pkt.
2. Chrobry I Głogów 8 pkt.
3. Chrobry II Głogów 8 pkt.
4. Raków Częstochowa 7 pkt
5. Góral Żywiec 4 pkt.
6. Bałtyk Gdynia 1 pkt.

Puchar Fair Play: Góral

Najlepszy strzelec: Petrochemia
Najlepszy bramkarz: Raków
Najlepszy zawodnik: Bałtyk