III i IV liga w telewizji.

15 relacji z meczów III i IV ligi przewiduje firma Media 5 w rundzie wiosennej obecnego sezonu piłkarskiego. Mogą na nie liczyć kluby posiadające stadion z przynajmniej jedną trybuną.

15 relacji z meczów IV ligi przewiduje firma Media 5 w rundzie wiosennej obecnego sezonu piłkarskiego. Mogą na nie liczyć kluby posiadające stadion z przynajmniej jedną trybuną.

W ostatnim czasie Polski Związek Piłki Nożnej negocjował z firmą Media 5 sprzedaż praw do transmisji telewizyjnych z meczów III i IV ligi. Okresem przejściowym miała być właśnie rewanżowa runda rozgrywek sezonu 2004/2005. Ale ostatecznie zapadły inne ustalenia.

– Otrzymaliśmy prawa na 3,5 roku – mówi dyrektor programowy Media 5, Piotr Wojciechowski. – Nie mogliśmy się zgodzić na możliwość, by po pół roku PZPN rozwiązał z nami umowę.

Tym samym fakt relacji ze spotkań III i IV ligi stał się faktem. – Zaczniemy wraz z pierwszą kolejką rundy wiosennej, czyli 13 marca – informuje Wojciechowski. – Nie będą to relacje na żywo. W programach Polonia 1 oraz Tele 5 przewidujemy retransmisję z drugiej połowy spotkania oraz pięciominutowy skrót z pierwszej. Specjalny program ma ukazywać się w poniedziałek. Natomiast planujemy w niedzielę wieczorem prezentować magazyn podsumowujący wyniki spotkań rozegranych w weekend.

Które kluby mają największe szanse na przyjazd telewizji na swój stadion? – Te, które spełnią określone warunki – wyjaśnia Wojciechowski. – Na stadionie musi być przynajmniej jedna trybuna, którą moglibyśmy wykorzystać przy transmisji. No i będziemy musieli mieć pewność, że będzie pełna, że nie zostaniemy zmuszeni do filmowania pustych miejsc. Nasza relacja musi być wydarzeniem dla klubu pełniącego rolę gospodarza i jego kibiców. Te spotkania muszą także cieszyć się zainteresowaniem nie tylko kibiców z miejscowości, z których występują drużyny. Tak więc spore szanse mają drużyny z czołówki tabeli. Ale to nie wszystko. Bardzo mile widziane jest, aby trenerami czy prezesami drużyn były jakieś znane postaci w polskim futbolu – na przykład byli reprezentanci kraju. Będziemy ich zapraszać do specjalnego studia.

Skomentuj na FORUM.

źródło: Głos Szczeciński, 90minut.pl