IX prezentacja drużyn ChG – relacja

Tegoroczna prezentacja drużyn Chrobrego Głogów już za nami. Po raz dziewiąty wszyscy piłkarze reprezentujący pomarańczowo-czarne barwy, pokazali się przed liczną publicznością i zgłosili swoją gotowość do wznowienia rozgrywek. W tym roku zaprezentowana została rekordowa liczba, bo ponad 500, zawodników, a całość obejrzała grubo ponad tysięczna widownia.

Prezentacja wszystkich drużyn ChG, to przede wszystkim wielkie wydarzenie dla najmłodszych piłkarzy Chrobrego. Nie inaczej było w tym roku. To właśnie oni stanowili zdecydowaną większość prezentowanych zawodników i jesteśmy przekonani, że przez najbliższe dni piątkowe wydarzenie będzie dla nich tematem numer jeden! Rzecz jasna nie zabrakło też pierwszego zespołu, który już za siedem dni wznowi walkę o utrzymanie w pierwszej lidze. Na zakończenie prezentacji, wszyscy zawodnicy trenujący w naszym klubie, podeszli pod balkon i wspólnie z kibicami śpiewali przyśpiewki sławiące Chrobrego.

Podczas wydarzenia – tradycyjnie już – uhonorowano zasłużonych w 2014 roku. Na parkiecie pojawił się reprezentujący do niedawna pomarańczowo-czarne barwy Krzysztof Ulatowski oraz Przemysław Bożek, który ustąpił z funkcji dyrektora sportowego. Obaj panowie zostali pozdrowieni przez najzagorzalszą część widowni, natomiast Przemek dodatkowo przekazał swoją statuetkę kibicom! Wielki szacunek! Gośćmi specjalnymi tegorocznej prezentacji byli działacze legendarnej Pogoni Lwów, której władze naszego klubu oraz miasta wręczyły m.in. sprzęt treningowy.

Na czas prezentacji hala przyozdobiona została kilkoma flagami. Na prostej pojawiły się „Niepokonane Chrobrego Zastępy”, a naprzeciwko znalazło się miejsce dla „Fanatyków Twierdzy Głogów”, biało-czerwonej fany „Chrobry” czy flagi łączonej z Pogonią Lwów. Nie zabrakło również transparentów ku pamięci Żołnierzy Wyklętych, zaproszenia na sobotni marsz czy reklamy wyjazdu do Chojnic (07.03).

Podczas prezentacji pierwszego zespołu, na balkonie zaprezentowano skromną oprawę, która informowała o zbliżającej się rundzie. Transparent „Runda się zaczyna, wracaMY do młyna!” dopełniły pomarańczowo-czarne machajki oraz kilka dużych flag. Nie zabrakło oczywiście też żywiołowego dopingu, szczególnie dla tych najmłodszych, którzy podczas wychodzenia na parkiet, usłyszeli głośne „Walczyć trenować, bo Chrobry musi panować!”. Razem z nami obecne tego dnia delegacje Stilonu Gorzów oraz Unii Leszno. Wielkie dzięki!

Dziewiąta prezentacja drużyn ChG to już przeszłość. Za rok czeka nas dziesiąta, jubileuszowa odsłona tego wydarzenia, na którą już teraz serdecznie zapraszamy!

[light-gallery id=”47″]