Jak rozwija się Rynek Bukmacherski w Polsce?

Afera Hazardowa w Polsce trwale odcisnęła piętno na tej branży w naszym kraju. Abstrahując już od samych jej bohaterów i okoliczności, trzeba za każdym razem podkreślać ile złego wyrządziło dziecko tej afery – Ustawa Hazardowa, która jest niestety zrobionym pod publiczkę bublem prawnym, który komplikuje życie wszystkim. Zarówno legalnym, uczciwym bukmacherom jak i ich klientom, którzy chcą poczuć nieco dreszczyku emocji w cywilizowany i legalny sposób.

Legalny bukmacher – to właśnie dzięki ustawie znaczenie to nabrało zupełnie nowego znaczenia. Bycie tzw. Legalnym bukmacherem jest o wiele trudniejsze niż dotychczas. Firma chcąca zajmować się bukmacherskimi zakładami sportowymi musi spełnić szereg różnych wymogów, aby finalnie przyjmować swoich graczy. Od jakiegoś czasu w Ministerstwie Finansów jest specjalna lista legalnych bukmacherów, którzy są zarejestrowani w Polsce i mogą prowadzić działalność hazardową. Każdy zna takich bukmacherów internetowych jak Forbet, Milenium czy STS. Jednakże pamiętamy dobrze chaos z początków wprowadzenia nowego prawa. Nawet uznane i zakorzenione w świadomości kibiców marki miały problem z przekonaniem klientów, że można u nich bez obaw obstawiać mecze. Są jednak tego plusy, bowiem lista sporządzona i dopuszczona przez odpowiednie organy daje nam gwarancje, że legalny bukmacher, u którego gramy nie zamknie na przykład strony, a środki na naszym koncie znikną bezpowrotnie. Aby to wszystko było możliwe spółka, która chce zarejestrować swoją działalność w Polsce musi spełnić szereg formalności. Przede wszystkim przedsiębiorstwo musi mieć zarejestrowany w Polsce oddział. Chodzi tu oczywiście o nic innego, jak o podatki. Legalni bukmacherzy odprowadzają rocznie do polskiego Urzędu Skarbowego setki milionów złotych rocznie. Od każdego, bowiem zakładu naliczana jest należność właśnie na rzecz Skarbu Państwa. To poważny zastrzyk do budżetu. Co więcej, każdy operator gier online musi mieć stronę internetową na polskim serwerze, a więc taką z domeną .pl na końcu adresu internetowego. Jeszcze jednym ciekawym niuansem i wymogiem, który musi spełniać bukmacher chcący działać na terenie Rzeczypospolitej Polskiej jest pomoc uzależnionym graczom. Na każdej stronie znajdziemy napisy typu graj odpowiedzialnie, albo specjalne zakładki z poradami dla uzależnionych. Pracownicy suportu są również przeszkoleni w taki sposób, aby móc udzielić pierwszej pomocy takiej osobie, a następnie skierować ją do odpowiednich specjalistów i ośrodków zajmujących się tym niewątpliwie strasznym i ciężkim uzależnieniem. Trzeba przyznać, że wszyscy znani nam legalni bukmacherzy wywiązują się z tych obowiązków bardzo dokładnie. Nic dziwnego, bowiem kary za niedopełnienie którejś z formalności potrafią być ogromne. Nawet dla potężnych konglomeratów finansowych, z którymi często są związane firmy bukmacherskie może to być bardzo odczuwalne. Dla mniejszej firmy zaś, która stawia dopiero swoje kroki w bukmacherskim światku to w zasadzie wyrok śmierci i oznaka plajty w bliższym, bądź dłuższym czasie.

Skoro, zatem już wiemy, jak odróżnić legalnych bukmacherów od tych, którzy są na bakier z prawem i formalnościami to jak zweryfikować stronę, na której oferowane są bukmacherskie zakłady sportowe ? Jest na to kilka sposobów. Najprostszym to oczywiście przeszukanie takiej strony pod kątem posiadanych zaświadczeń i certyfikatów. W odpowiednim departamencie administracji rządowej również powinni udzielić nam konkretnych i sprawdzonych informacji. Innym bardzo dobrym rozwiązaniem jest popytanie znajomych albo reasearch w internecie. Jest wiele stron, które oferują recenzje najlepszych bukmacherów (legalnych oczywiście). Jedną z takich stron jest ( legalni bukmacherzy ) www.bukmacher-legalny.pl. Biorąc pod uwagę ilość i częstotliwość wpisów – na pewno nie tworzą jej amatorzy. Są to ludzie, którzy znają się na temacie i z pewnością można im zaufać w kwestii wyboru sprawdzonego legalnego bukmachera.

Gra u nielegalnych bukmacherów może wiązać się z odpowiedzialnością karno-skarbową. Hazard związany jest z ryzykiem.