Janusz Kubot: wykorzystać jego znajomości i doświadczenie

– Wszyscy wiemy, że Radek potrafi grać w piłkę, tego się przecież nie zapomina, ale wiele zależy od strony fizycznej. Jeśli będzie dobrze przygotowany, to będzie bardzo dużym wzmocnieniem – powiedział na konferencji prasowej trener Chrobrego Głogów Janusz Kubot.

– Jego obecność w Chrobrym jest potrzebna obu stronom. Jest to dobre tak dla klubu, jak i dla samego Radka, bo pokończył szkoły menadżerskie w Niemczech i dla niego będzie to dobry krok w kierunku dalszej kariery. Chcemy wykorzystać jego znajomości i przede wszystkim doświadczenie. Mam nadzieję, że wspólnie stworzymy tu jedno z najlepszych centrów młodzieżowych w Polsce. To fundament każdego klubu. Początkowo jego zadaniem będzie to, aby w klasie sportowej znaleźli się fajni chłopcy z dużym potencjałem piłkarskim.

– Przymierzam Radka do drugiej linii, ale w razie potrzeby może zagrać w środku obrony, a jeśli będzie taka konieczność, to damy go nawet do środka ataku. Jesienią straciliśmy dużo ważnych bramek przy stałych fragmentach gry, jak choćby z Polonią w Świdnicy czy z Ilanką w Słubicach, przez co traciliśmy tam punkty. W tej kwestii Radek gwarantuje wielką pomoc poprzez swoje warunki fizyczne i bardzo dobrą grę głowa.

– Mam nadzieję, że nasza praca zaowocuje i bardzo mocno będziemy się liczyć w walce o awans. To jest jednak futbol, wiele może się zdarzyć. Inne zespoły z czuba tabeli wiedzą o tym doskonale i również się zbroją, przygotowują. Już kilka jesiennych spotkań pokazało, że trzecia liga stoi na dość wysokim poziomie, więc zapowiada się ciekawa walka.