Juniorzy starsi wciąż bez zwycięstwa, młodsi strzelają jak z armaty

Bez zwycięstwa w lidze pozostają juniorzy starsi Chrobrego Głogów. W 4 kolejce Ligi Dolnośląskiej Juniorów podopieczni Lucjana Stelmacha przegrali na własnym terenie z Motobi Bystrzycą Kąty Wrocławskie 1:2. Za to humory muszą dopisywać juniorom młodszym. Po inauguracyjnej wygranej z Wratislavią (11:0), ostatnio z Polarem (8:1), tym razem ekipa Tomasza Ficnera dała popalić swoim rywalom jeszcze bardziej, zwyciężając 13:1!

Rezultat juniorów starszych został ustalony jeszcze w pierwszej części gry. Jedynego dla głogowian gola zdobył z rzutu karnego Kamil Piotrowski.
– Nie powiem, że jest to zasłużona porażka, ale co z tego? Nie gramy źle. Druga połowa to szturm z naszej strony, lecz to już nie pierwszy raz, że nie przynosi efektów. Cały czas coś nam nie idzie. Nie możemy się odblokować. Przytrafiają się głupie błędy – mówi trener JS Chrobrego Lucjan Stelmach.

Póki co świetnie poczynają sobie juniorzy młodsi, którzy mają za sobą już trzy wygrane pokaźnych, bardzo pokaźnych rozmiarów. Jak mówi trener Tomasz Ficner, nie wynikają one tylko i wyłącznie z małej siły rażenia ze strony rywali.
– Fakt, że nie był to wymagający przeciwnik, ale nie tylko to decyduje o wysokim zwycięstwie. Wynik wynikiem. Mnie osobiście cieszy co innego, bo drużyna realizuje to, co ćwiczymy na treningach, a więc dynamiczne fragmenty gry na małej przestrzeni i bramki po akcjach oskrzydlających – powiedział Ficner.LDJS: Chrobry Głogów – Motobi Kąty Wrocławskie 1:2 (1:2)
Bramki (Chrobry): Piotrowski (k).
Chrobry: Zieleziński (46 Kubik) – Łysowski (60 Szewczyk), Nomejko, Jakubiak, Kosmala (46 Tetłak), Morawski, Ratajewski, Chwałczyński, Przymus J. (70 Gil), Grzesiński, Piotrowski.
Żółte kartki (Chrobry): Piotrowski.

LDJM: Chrobry Głogów – Motobi Kąty Wrocławskie 13:1 (4:1)
Bramki (Chrobry): Belica 9, Oborski 13, Wojciechowski 21 30, Karcz 41, Zieliński 47 61, Fidah 55, Kuczer 60 63, Golec 73, Przymus P. 76 78.
Chrobry: Mazur (50 Derylak) – Jaworski, Kuczyński (50 Gruszecki), Drewnowski, Haniecki (55 Golec), Fidah (60 Przymus P.), Wojciechowski (45 Żelazowski), Kozak, Oborski (40 Karcz), Belica (55 Kuczer), Zieliński.
Żółte kartki (Chrobry): Żelazowski.4 kolejka LDJ-ki:
Nysa Zgorzelec – Zjednoczeni Żarów 5:2 ll 3:1
Górnik Wałbrzych – Śląsk Wrocław 0:3 ll 0:4
Chrobry Głogów – Motobi Kąty Wrocławskie 1:2 ll 13:1
Orzeł Ząbkowice Śląskie – Polar Wrocław 1:0 ll 5:0
Pogoń Oleśnica – Moto-Jelcz Oława 4:1 ll 2:4
Polonia Świdnica – Wratislavia Wrocław 1:1 ll 4:0
Lechia Dzierżoniów – Parasol Wrocław 4:0 ll 1:3
Zagłębie Lubin – Miedź Legnica 29 września