Jutro o 13 mecz z MKS-em Kluczbork

W sobotę o godzinie 13 początek meczu MKS Kluczbork – Chrobry Głogów. Dla pomarańczowo-czarnych będzie to przedostatnie wyjazdowe spotkanie w rundzie jesiennej obecnego sezonu. Ostatni mecz rozegrany w Kluczborku, podopieczni Ireneusza Mamrota przegrali 0:1.

Jutrzejszy mecz będzie piątym bezpośrednim spotkaniem w historii obu klubów. Jak do tej pory, MKS to zespół, który zdecydowanie nie leży naszej drużynie, bowiem cztery dotychczasowe spotkania skończyły się wygranymi drużyny z Kluczborka. Najbardziej dotkliwą porażkę Chrobry zanotował we wrześniu 2011, kiedy nasz jutrzejszy rywal zwyciężył przy Wita Stwosza 4:0. W rewanżu MKS wygrał na własnym terenie 1:0, a bramka na wagę trzech punktów padła w 90. minucie meczu. Dwa wcześniejsze spotkania Chrobrego z kluczborskim zespołem miały miejsce w sezonie 2007/2008. W Głogowie MKS wygrał 3:0, natomiast w Kluczborku 4:1.

Biorąc pod uwagę ostatnie pięć kolejek, MKS jest najlepszym zespołem II ligi zachodniej. W ostatniej kolejce nasz jutrzejszy przeciwnik wygrał w Kaliszu 2:0. Kolejkę wcześniej, trzy punkty z Kluczborka wywiózł jednak Moto-Jelcz Oława, który wygrał 1:0. W obecnym sezonie ligowym, MKS wygrał na własnym stadionie 2-krotnie, raz zremisował i cztery razy przegrał. Jako ciekawostkę można dodać, że kluczborski zespół jest wiceliderem pod względem ilości zdobytych bramek. Po 14 spotkaniach, MKS ma na koncie 27 bramek. Jedną więcej ma ROW Rybnik, który pokonał dzisiaj Calisię Kalisz 3:1.

Zdaniem bukmacherów, faworytem jutrzejszego meczu będą gospodarze. W serwisie tobet.com, kurs na zwycięstwo MKS-u wynosi 2,30, na remis 3,10, a na Chrobrego 2,80. Jak będzie w rzeczywistości okaże się przed godziną 15.

Początek meczu MKS Kluczbork – Chrobry Głogów jutro o godzinie 13.