Kibicowskie podsumowanie weekendu (22-24 listopada)

Kolejny weekend za nami, pora więc na kolejne podsumowanie. Ostatnia kolejka tego roku w II lidze zachodniej nie będzie kojarzona z żadnymi kibicowskimi szlagierami, choć należy wyróżnić wyjazdy Polonii Bytom do Głogowa oraz Odry Opole i Zagłębia Lubin do Jarocina.

II Liga zachodnia:

Rozwój Katowice – MKS Kluczbork
4 fanatyków MKS-u w Katowicach. W szeregach miejscowych „Gastro strefa fans” jak zwykle obecna 😉

Ruch Zdzieszowice – Lechia Zielona Góra
Po niespodziewanym zrywie i wystawieniu młyna podczas ostatniego meczu popularne „Patole” nie idą za ciosem i w meczu z Lechią młyna brak.

Calisia Kalisz – Raków Częstochowa
Do Kalisza mimo zakazu wybiera się 61 kibiców Rakowa autami. Na miejscu włodarze Calisii nie robią im problemów i wpuszczają na sektor gości. „Medaliki” wywieszają jedną flagę i sporadycznie dopingują.

Bytovia Bytów – Ostrovia Ostrów Wielkopolski
Na tym dalekim wyjeździe melduje się 7 osób z Ostrowa Wlkp.

Jarota Jarocin – Odra Opole
W Jarocinie zameldowało się ok. 160 kibiców Odry w tym ok. 80 osób z Zagłębia Lubin. Podróżowali autokarem i autami.

Zagłębie Sosnowiec – Warta Poznań
Wyjazdowe 0 kibiców Warty. Jak to opisał kibic Zagłębia „mecz bez historii”.

Górnik Wałbrzych – Błękitni Stargard Szczeciński
Błękitni po niespodziewanym zaliczeniu wszystkich wyjazdów w rundzie, na ostatni z nich nie jadą. Górnik z ok. 100 osobowym młynem.

III Liga dolnośląsko – lubuska:

Lechia Dzierżoniów – Promień Żary
Na wyjazd do Dzierżoniowa wybiera się ok. 40 kibiców Promienia. Wspomaga ich Miedź Legnica.

Moto – Jelcz Oława – Piast Żmigród
W sektorze najzagorzalszych fanów MJO na tym meczu ok. 40 osób. Żmigrodzianie w 35 głów z dwiema flagami.

KS Bystrzyca Kąty Wrocławskie – Stilon Gorzów Wlkp.
Do Kątów Wrocławskich mimo zakazu dojechało 16 fanów Stilonu.

Bielawianka Bielawa – Polonia Świdnica
O kibicach gospodarzy informacji brak, natomiast gości w Bielawie zjawiło się ok. 40 osób.

IV Liga dolnośląska:

Olimpia Kowary – Pogoń Oleśnica
Gospodarze tworzą ok. 20 osobowy młyn i podczas meczu odpalają race!

Orzeł Ząbkowice Śląskie – Karkonosze Jelenia Góra
14 fanów „Karków” w Ząbkowicach.

Ligi Okręgowe

Grupa Wałbrzych

Piast Nowa Ruda – Skalnik Czarny Bór
Piast zbiera się w ok. 40 osób (w tym Bielawianka Bielawa) i prezentuje 3 oprawy! Pierwszą było rzucenie wraz z pierwszym gwizdkiem serpentyn i konfetti. Druga oprawa to sektorówka i flagi + pirotechnika. Trzecią prezentacją GKS-u był transparent na płot z napisem 'GKS' podświetlony stroboskopami i racami.

Wieści z Polski:

Zawisza Bydgoszcz – Widzew Łódź(Ekstraklasa)
„Derby Łodzi” w Bydgoszczy. Kibiców Widzewa na wyjazd wybiera się 1400 osób. W czasie podróży zaliczają 2 postoje, jeden z nich po tym jak zauważyli na drodze biegnącej równolegle do torów fanów ŁKS-u z Włocławka. Z pociągu wysypuje się ok. 400 osób jednak zanim dobiegają do celu roi się tam od policji i nic się nie dzieje. Wpuszczanie na stadion Zawiszy szło opornie i fani RTS-u z dopingiem ruszają dopiero w drugiej połowie meczu. Zawiszę tego dnia wspomagało 600 kibiców łódzkiego KS-u jednak „Rodowici” nie zdołali wejść na stadion. Problemy rozpoczęły się już na rogatkach Bydgoszczy gdzie zatrzymuje ich milicja. Fani postanawiają więc dojść pod stadion pieszo i cała grupa kieruje się w tym kierunku. Po dotarciu pod obiekt „Zetki” ŁKS-iacy dążą do starcia z Widzewem, jedni i drudzy próbują rozmontować płot, niestety do starcia nie dopuszcza milicja, która tego dnia dała niezwykły popis kompetencji. Dzielni stróżowie prawa postanowili, że kibice ŁKS-u na stadion nie wejdą. W związku z takim obrotem sprawy fani Zawiszy postanawiają opuścić stadion i tu zaczyna się cyrk. Milicja nie pozwala na to i napiera na tłum. Rozpoczyna się gazowanie, pałowanie i strzelanie do ludzi. Mimo tego, że prawo pozwala na celowanie TYLKO poniżej pasa, dzielni polscy obrońcy prawa i porządku jak zwykle nic sobie z tego prawa nie robią. W wyniku działań bohaterskich milicjantów jeden z kibiców Zawiszy traci oko. Gazowane są kobiety i dzieci. Gdzie my żyjemy…?

Zagłębie Lubin – Piast Gliwice (Ekstraklasa)
W Lubinie ok. 40 osób z Gliwic. Gliwiczanie mają problemy z transportem i spóźniają się na mecz.

GKS Katowice – Flota Świnoujście (I liga)
Brak kibiców gości. Swoje 10 lecie obchodziła grupa Ultras Gieksa’03 i z tej okazji zaprezentowana została efektowna oprawa!

Miedź Legnica – Wisła Płock (I liga)
50 kibiców Wisły w Legnicy. Miedzi w swoim sektorze ok. 200 osób.

Stal Rzeszów – Siarka Tarnobrzeg (II liga wschodnia)
Tarnobrzeżanie ustanawiają swój nowy rekord wyjazdowy! W Rzeszowie jest ich 681 osób. Wspomagają ich Wisłoka Dębica w 85 osób i Wisła Sandomierz w liczbie 60 głów. Siarkowcy prezentują oprawę ze sreberek w barwach. Stal Rzeszów również z oprawą ze sreberek.

Góral Żywiec – GKS Jastrzębie Zdrój (IV liga śląska II)
Hitowy mecz w IV lidze śląskiej! Jastrzębia 280 osób, Góral z wypełnionym młynem i wsparciem 60 kiboli Żiliny. W 90 minucie, przy stanie 4:1 z sektora Górali leci petarda hukowa, która okazała się tak potężna, że ogłuszyła 3ech piłkarzy. Po tym zdarzeniu sędzia decyduje o zakończeniu meczu, a wynik został zweryfikowany na walkower dla GKS-u.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Pogoń Staszów (Okręgowy Puchar Polski)
W niektórych klubach organizacja wciąż mocno kuleje o czym przekonali się piłkarze Pogoni Staszów. Mecz pierwotnie miał odbyć się w Staszowie, ale został przeniesiony do Ostrowca. O tym, że mecz grają na stadionie KSZO zawodnicy Pogoni dowiedzieli się od swoich kibiców. KSZO dopinguje w 130 osób, natomiast Pogoni przyjechało 150 osób w tym 3 Ruch Chorzów.

ROW Rybnik traci flagi na rzecz Ruchu Chorzów!
W tygodniu dowiedzieliśmy się o tym, że kibice 'Niebieskich' zdobyli flagi ROW-u w dość niecodzienny sposób. W posiadanie chorzowian weszły 3 flagi 'Grubiorzy' w tym ich najdłuższa fana. Kibice z Rybnika swoje flagi zostawili w budynku klubowym. Zdobywcy flag weszli do tego budynku i owe płótna po prostu sobie wzięli. ROW stwierdził, że flagi zostały ukradzione, Ruch wystosował oświadczenie:

„Flagi nie zostały skradzione z magazynku! Leżały na ziemi koło biurka w klubowym dziale marketingu, miejscu dostępnym dla każdej osoby, która mogła wejść z ulicy. Chłopaki z Ruchu weszli do środka i na oczach pracowników klubu po prostu podnieśli karton i z nim wyszli. Był to rewanż NRŚL za wykrojenie z auta flagi Bykowina pod nieobecność właściciela. Informacja „Płótna skradziono z klubowego magazynku” brzmi więc jak przekłamanie i kojarzy się jednoznacznie z wbiciem z łomem do magazynku klubowego pod osłoną nocy.”