Kibicowskie podsumowanie weekendu

Sobotni mecz pomiędzy Elaną Toruń a Rakowem Częstochowa był najciekawszym spotkaniem ostatniego weekendu na drugoligowych boiskach. Gospodarze wystawili liczny młyn i prowadzili bardzo dobry doping przez całe spotkanie. Ciekawie było też w Zdzieszowicach, gdzie pojawiła się spora grupa kibiców tyskiego GKS-u. Dwa wyjazdy zaliczyli natomiast fani Miedzi Legnica; w piątek obecni byli w Gdyni, natomiast w niedzielę wspierali Śląsk podczas meczu z Zagłębiem Lubin.

DRUGA LIGA ZACHODNIA

ROW Rybnik – Chrobry Głogów (123)

Elana Toruń – Raków Częstochowa (117)
Liczny młyn gospodarzy, oprawa oraz kibice gości – tak wyglądał kibicowski hit kolejki na drugoligowych boiskach. Do Torunia zawitało 117 fanów Rakowa, którzy podróżowali rejsówką. Podczas przesiadki w Warszawie zdobywają kilka fantów. W sektorze gości wieszają pięć flag i sporadycznie dopingują. Elana z licznym młynem (ok. 800) i konkretnym dopingiem. Przed meczem toruńscy fani organizują przemarsz i w 500-osobowej grupie udają się na stadion. W pierwszej połowie prezentują oprawę z okazji 15-lecia zgody z KS Myszków.


Fot. elanowcy.pl / 12zawodnik.pl

Ruch Zdzieszowice – GKS Tychy (153)
153 tyskich kibiców z dwiema flagami pojawiło się na meczu z Ruchem. Główna ekipa do Zdzieszowic podróżowała pociągiem rejsowym, ostatnia osoba zameldowała się w sektorze dziesięć minut po rozpoczęciu spotkania. Goście prowadzą doping, który z upływem czasu był coraz słabszy. Ruch ze skromnym młynkiem.


Fot. gkstychy.info

Bałtyk Gdynia – Miedź Legnica (50)
Kibice Miedzi nie reklamowali wyjazdu do Gdyni i był organizowany tylko „wśród swoich”. Na mecz wybrali się bez barw, a w Bydgoszczy poinformowali policję, że jadą na koncert do Gdańska. Kilka godzin poprzedzających spotkanie, spędzają na plaży w Jelitkowie. Na stadionie zostają skierowani do sektora gości, skąd prowadzą doping dla swoich piłkarzy. Bałtyk wystawia młyn i dopinguje przez całe spotkanie. Z Miedzią obecny jeden kibic Śląska Wrocław.

Zagłębie Sosnowiec – Chojniczanka Chojnice (21)
21 kibiców Chojniczanki obecnych było na dalekim wyjeździe do Sosnowca. Nie prowadzą regularnego dopingu, jedynie zaznaczają swoją obecność. Zagłębie kolejny raz wystawia młyn skromny liczbowo w stosunku do potencjału ekipy.Fot. chojniczanka.pl

Tur Turek – Górnik Wałbrzych (34)
Samochodowy wyjazd do Turka zanotowali kibice wałbrzyskiego Górnika. W wielkopolskim mieście zameldowało się ich 34.

Nielba Wągrowiec – Jarota Jarocin (41)
37 kibiców Jaroty, wspieranych przez czterech fanów LKS-u Czarnylas, obecnych w Wągrowcu na meczu z Nielbą. Gospodarze wystawiają około 30-osobowy młyn. Obie ekipy prowadzą doping przez całe spotkanie.


Fot. nozna.nielba.pl

Czarni Żagań – Calisia Kalisz (0)
MKS Kluczbork – Bytovia Bytów (0)

REGION

Śląsk Wrocław – Zagłębie Lubin (0)
Dolnośląskie derby na szczeblu ekstraklasowym odbyły się bez udziału kibiców gości. Kibice Śląska prowadzą dobry doping przez całe spotkanie, prezentują też oprawę. W trakcie meczu Śląsk trafia kilku kibiców Zagłębia. Na stadionie tego dnia obecne również transparenty wyrażające opinie na temat Euro 2012. Mecz obejrzało 18 tysięcy widzów.
Na meczu obecna była ponad 100-osobowa grupa kibiców legnickiej Miedzi.


Górnik Polkowice – Zawisza Bydgoszcz (170 + Zagłębie)
170-osobowa grupa z Bydgoszczy przybyła na mecz z polkowickim Górnikiem. Z racji na niewielką odległość między Lubinem a Polkowicami, Zawisza mógł liczyć na dobre wsparcie ze strony Zagłębia. Kibice zasiedli na trybunie gospodarzy, zatem sektor gości był tego dnia pusty.


Fot. zawiszafans.com

Orzeł Ząbkowice – Polonia Świdnica (75)
50 kibiców ze Świdnicy + 25 fanów Górnika Wałbrzych obecnych w Ząbkowicach Śląskich. Goście wchodzą na sektor z własnym kateringiem oraz plażowymi gadżetami (m.in. dmuchany hipopotam czy ręczniki). Gospodarzy brak.

Bielawianka Bielawa – Moto-Jelcz Oława (27)
Na zgodowy pojedynek do Bielawy, fani MJO wybrali się samochodami, łącznie w 27 osób.