Kibice Górnika Wałbrzych nie wpuszczeni na stadion w Częstochowie przez brak klubowej pieczęci na liście imiennej, a w Żaganiu ochrona gazuje kibiców GKS-u Tychy, którzy mimo tego i tak w części cieszyli się z awansu wraz z piłkarzami na murawie – tak w skrócie przebiegła ostatnia kolejka sezonu 2011/12 w drugiej lidze. Te rozgrywki to już historia.

DRUGA LIGA:

Chrobry Głogów – Bytovia Bytów (0)

Czarni Żagań – GKS Tychy (ok. 200)
Około 200-osobowa grupa GKS-u pojawiła się w Żaganiu na ostatnim meczu swojej drużyny w drugiej lidze. W trakcie meczu kilka osób korzysta z przystadionowego basenu. Po spotkaniu część osób wybiega na murawę świętując awans, dochodzi też do spięcia z ochroną, która użyła gazu.

Elana Toruń – Chojniczanka Chojnice (130)
13 kibiców gdańskiej Lechii wspierało Chojniczankę podczas wyjazdowego meczu w Toruniu. Grupa pojawia się w komplecie na sektorze około 30 minuty i wówczas zaczynają doping. Młyn Elany w granicach 250-300 osób, dużo obustronnych bluzgów.

Ruch Zdzieszowice – Zagłębie Sosnowiec (ok. 110)
Do sektora gości wchodzi część fanów Zagłębia, reszta zostaje pod stadionem i zwiedza okolice. Gospodarze z 50-osobowym młynem, przed meczem organizują pochód i odpalają trochę pirotechniki.

Raków Częstochowa – Górnik Wałbrzych (56)
Ostatni mecz sezonu kibice wałbrzyskiego Górnika oglądali stojąc za stadionem. Wszystko z powodu… braku klubowej pieczątki na liście wyjazdowej, co uniemożliwiło im wejście na obiekt. Na nic zdały się również próby pomocy ze strony fanów Rakowa i Górnik ostatecznie na stadionie się nie pojawił.

MKS Kluczbork – Bałtyk Gdynia (2)

ROW Rybnik – Jarota Jarocin (0)
Około 120-osobowy młyn gospodarzy.

Tur Turek – Nielba Wągrowiec (0)

REGION

Górnik Polkowice – Polonia Bytom (165)
W meczu dwóch drużyn, które już pożegnały się z pierwszą ligą, większość na trybunach stanowili kibice przyjezdnych. Oprócz Polonii Bytom, w sektorze gości pojawiło się 50 fanów Odry Opole.

Polonia Świdnica – Lechia Dzierżoniów (90)

Kibice gości wspierani przez Ruch Chorzów. Odpalają sporo pirotechniki, po meczu gazowani i siłą wepchnięci do autokarów przez policję.

Dozamet Nowa Sól – Polonia Trzebnica (0)
35-osobowy młyn gospodarzy, w drugiej połowie odpalają świece dymne w barwach klubu.

Orzeł Ząbkowice Śląskie – Bielawianka Bielawa (ok. 20)