KKS, Widzew, Chrobry…

W najbliższą, przedświąteczną niedzielą, odbędzie się piąta już edycja Turnieju Gwiazdkowego w Kaliszu. W organizowanej przez tamtejszy, zaprzyjaźniony z naszym klubem KKS imprezie tradycyjnie udział weźmie ekipa Chrobrego. Ta do najstarszego miasta Polski uda się w mieszanym składzie, bo co prawda będą podstawowi gracze pierwszego zespołu, jak choćby Konrad Węglarz, Krystian Kowalski czy Mateusz Herbuś, ale przy nich nie zabraknie jeszcze młodszych zawodników, m.in. Damiana Żmijowskiego.
W turnieju, oprócz gospodarzy i Chrobrego, udział wezmą także Widzew Łódź (I liga), Tur Turek (II liga) oraz LKS Goluchów (IV liga). Będą więc, za wyjątkiem ekstraklasy, przedstawiciele pierwszych sześciu klas rozgrywkowych w Polsce, bo KKS występuje obecnie na boiskach klasy okręgowej.

Po tym, jak nasze drogi z fanami KKS-u rozeszły się w lipcu 2007 roku, nie do każdego dochodziło to, co dzieje się w Kaliszu. Po zaczęciu od zera, nie udało się wywalczać awansu rok w rok. Obecnie kaliski zespół walczy o awans do IV ligi. Na półmetku traci do lidera 3 punkty. Mimo czysto sportowych trudności, ruch kibicowski w mieście byłej zgody trzyma poziom. Kakaesiacy od kilku dobrych lat tułają się po wioskach i wioseczkach, ale mimo tego systematycznie zaliczają wyjazdy, czego dobrym przykładem jest miniona runda jesienna. W niej znaczną część wojaży zaliczyli w liczbie przekraczającej 100 osób. Najciekawszy kibicowsko pojedynek, z Ostrovią w Ostrowie, odbył się bez udziału publiczności, co stało się już niemalże tradycją.
Początek turnieju w Kaliszu o godz. 14.

Grudzień obfituje w różnorakie turnieje. W Legnicy byli młodzicy, w Nowej Soli z kolei juniorzy młodsi. Ci ostatni we wtorek mieli jeszcze pograć w Zielonej Górze, ale sytuacja finansowa klubu nie pozwoliła na to. – Strasznie szkoda, bo szykowaliśmy się na rewanż za Nową Sól – przyznają. Muszą jednak uzbroić się w cierpliwość. Z początkiem stycznia do zaliczenia mają bowiem Słubice.